VŠĮ „Jonavos ligoninės“ direktorius dr. Paulius Vasilavičius traukiasi iš vadovaujančio įstaigos posto. Tą patvirtino pats medikas pranešęs, kad kovo 19-oji bus paskutinė jo darbo diena.

Kovo 15-ąją, dr. Paulius Vasilavičius lankėsi pas merą Mindaugą Sinkevičių. Čia ir aptartas ligoninės vadovo pasitraukimas iš pareigų savo noru, o šiandien, kovo 17-ąją perduoti nebaigti Jonavos ligoninės darbai. M. Sinkevičius teigia, kad tenkino P. Vasilavičiaus prašymą atleisti jį iš pareigų savo noru.

Už ligoninės „vairo“ dr. P. Vasilavičius stojo praeitų metų kovo 3 dieną. Vykusio konkurso direktoriaus pareigoms užimti metu, sausio 16-ąją, posto siekė 4 kandidatai. Tuomet ir paaiškėjo, kad kitus nurungė ir konkursą laimėjo  Lietuvos sveikatos mokslo universiteto, Visuomenės sveikatos fakulteto prodekanas doc. dr. Paulius Vasilavičius.

Nuo to laiko, kai įstaigai pradėjo vadovauti konkursą laimėjęs kandidatas,  „Jonavos ligoninė“ per praėjusius metus tvirtai atsistojo ant kojų - iš minusinio finansinio rezultato, buvusio po 2019 m., pasiekė ženklų teigiamą finansinį rezultatą. (Apie tai bus skelbiama po „Jonavos ligoninės“ 2020 metų veiklos ataskaitos pristatymo).

Buvo įsigyta naujos medicininės įrangos - echoskopas, dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatai, laparoskopas, sustiprintas ir atnaujintas kolektyvas, medicinos darbuotojams kilo atlyginimas. Vienas pagrindinių darbų, su kuriuo pavyko susidoroti dr. P. Vasilavičiui - atlaikyta Covid – 19 pandemija.

Vadovo pasitraukimas iš ligoninės siejamas su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT)  tyrimu dėl sveikatos apsaugos sektoriaus viešųjų pirkimų, kuomet tarp daugybės kitų, įtarimai pareikšti ir Jonavos ligoninės vadovui dr. P. Vasilavičiui. Jonavoje tyrimas galimai pradėtas po viešųjų pirkimų  -  rentgeno aparato įsigijimo.

Nors tyrimas dar nebaigtas ir kaltė neįrodyta, portalui jonavoszinios.lt komentuodamas savo pasitraukimą, įstaigos vadovas neslepia apgailestavimo bei negaili padėkos žodžių savo kolektyvui bei pacientams.

„Su didžiu apgailestavimu perduodu savo atsiprašymą ir nuoširdžią padėką jonaviečiams už palaikymą, gražius žodžius ir palinkėjimus ligoninės medikams.

Tuo pačiu norėčiau padėkoti ir visiems be išimties ligoninės darbuotojams už jų atsidavimą pacientams, bendradarbiavimą bei buvimą komandos nariais, su kuriais buvo labai gera dirbti ir siekti ligoninės identiteto, kad mes būtumėm ne periferija, o rimtas, tolygus žaidėjas sveikatos priežiūros sistemoje“, - atsisveikindamas kalbėjo Jonavos ligoninės vadovas dr. Paulius Vasilavičius. 

Iki to laiko, kol bus paskirtas naujas Jonavos ligoninės vadovas, laikinai vadovaujančias pareigas eis įstaigos direktoriaus pavaduotojas medicinai Vidas Kačiušis.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: