Dažnai besinaudojantys viešuoju transportu jau žino, kad mieste pertvarkomos ir įrengiamos naujos viešojo transporto stotelės. Keleiviai netruko pastebėti ir naujovės, kuri leis ženkliai patogiau ir paprasčiau važiuoti autobusais.

„Einu šiandien ryte į autobusų stotelę, o iš tolo šviečia užrašai. Smagu matyti, kad tobulėjam", - džiaugiasi keliautojas bei pateikia nuotrauką.

Pertvarkant viešojo transporto stoteles, jose numatyta įrengti informacines švieslentes, kurios realiu laiku rodys, kada atvyks autobusas. Kol kas mieste tokių švieslenčių tik kelios, tačiau planuojama, kad jų bus įrengta ženkliai daugiau. 

"20 informacinių švieslenčių miesto autobusų stotelėse, o taip pat autobusų GPS padėties nustatymo ir perdavimo įrenginiai autobusuose yra Jonavos miesto darnaus judumo plano dalis. Autobusų stotelėse įrengtos švieslentės realiu laiku rodys, kada atvyks autobusas – matysime iškart, ar autobusas nevėluoja. Siekiame sukurti tokią sistemą, kad kuo daugiau gyventojų judėtų viešuoju transportu, kad keliauti autobusu būtų taip pat patogu, kaip ir automobiliu", - teigia mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Miesto autobusuose taip pat atsiras švieslentės, kuriose bus informuojama apie autobuso judėjimo maršrutą, skelbiamas stotelės pavadinimas.

Projektas „Darnaus judumo priemonių diegimas Jonavos mieste“ įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Darnaus judumo priemonių diegimas“.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: