Sveikata – vienas svarbiausių žmogaus laimės aspektų, viena svarbiausių vertybių. Kiekvienas – ir didelis, ir mažas privalo jausti atsakomybę už savo sveikatą, gilinti žinias ir tobulinti sveikos gyvensenos įgūdžius. Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos mokiniams netrūksta sveikatą stiprinančių veiklų: sportinių renginių, klasių valandėlių ir užsiėmimų, mokykla yra „Sveikatą stiprinančių mokyklų“ tinklo narė, dalyvauja respublikiniuose projektuose „Aktyvi mokykla“, „Stalo tenisas“, „Ženkime į futbolo stadioną kartu“, tarptautiniame Norway-Grant projekte „Įtraukimas per sportą vaikams turintiems sutrikusį vystymąsi“ ir kt.

Siekiant sveikos gyvensenos nuostatas perteikti nuo ankstyvojo mokyklinio amžiaus, sausio mėnesį Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje pradėjo veikti „Sveikatos mokyklėlė“. Jos užsiėmimus lanko 1-3 klasių mokiniai ir mokosi sveikatos stiprinimo paslapčių. Mokiniai gilinasi į temas, susijusias su dantų priežiūra, sveika mityba, fiziniu aktyvumu ir kitais svarbiais sveikatos stiprinimo aspektais, bet planuojamos ir pažintinės išvykos, susitikimai, kuriuose mokiniai galės susipažinti su mediko profesija, jo darbu. Taip pat planuojama aplankyti veterinarijos kliniką, pamatyti kaip dirba kineziterapeutai, greitosios pagalbos medikai ir kiti specialistai. „Sveikatos mokyklėlės“ mokinukai ne tik įgis tikslinių žinių, bet dalyvaus mokykloje organizuojamose Šeimos, Sveikatos dienose bei kituose renginiuose ir projektuose.

Pirma „Sveikatos mokyklėlės“ narių išvyka į Achemos poliklinikos odontologijos kabinetą buvo kupina įspūdžių ir netikėtų atradimų. Gydytoja odontologė Violeta Paliukaitienė ne tik papasakojo ir demonstravo, kaip reikia taisyklingai valyti dantukus, bet ir parodė dantukų gydymo priemones, briketus, implantus, papasakojo, kas atsitinka, jei dantys valomi prastai. Drąsiausiems mokinukams gydytoja patikrino dantukus ir pasidžiaugė, kad jų dantukai kruopščiai prižiūrimi ir yra sveiki. Tačiau net gydytoja turėjo gerai pagalvoti, kad atsakytų į mokinių užduotą klausimą, kas dantų turi daugiausiai. Atsakymas nustebino, nes tai sraigė, turinti 14 000dantų. Dėkojame Achemos poliklinikos darbuotojams už smagią popietę, pagalbą ugdant mažuosius sveikuolius ir siekiant bendro tikslo – sveikos gyvensenos įpročius ugdyti nuo pat vaikystės, suteikiant reikalingų žinių, formuojant teigiamas nuostatas ir skatinant prisiimti atsakomybę už savo sveikatą.

Visuomenės sveikatos specialistė Irena Pratkelienė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: