,,Visus vyrus su Armijos diena. Būkit sveiki, mylimi ir laimingi. Gerbiu", - tokį tekstą šiandien savo ,,Facebook" paskyroje patalpino jonavietė, dirbanti mokytoja vienoje iš Jonavos miesto mokyklų.

Sveikinimas sukėlė tikrą nepasitenkinimo bangą - po įrašu pasipylė neigiami komentarai, ne vienas skaitytojas savo pasipiktinimą išsakė ir paskambinęs į portalo jonavoszinios.lt redakciją. Iškeltas klausimas, ar tikrai visi žino, ką žymi vasario 23-ioji?

Kaip nurodo skirtingi šaltiniai, vasario 23-ioji - Raudonosios armijos diena, kuri vėliau SSRS buvo pervadinta į vyrų dieną. Tuo tarpu Tarptautinė vyrų diena minima lapkričio 19-ąją. 

Iki šiol Rusijoje vasario 23-ioji, pervadinta į Tėvynės gynėjų dieną švenčiama itin pakiliai.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras yra surinkęs ir paviešinęs informaciją apie Raudonosios armijos nusikaltimus Lietuvoje. Tarp pastarųjų -  žmogžudystės, prievartavimai, plėšimai Išsamią informaciją rasite čia.

Istorinė potekstė - aiški, tačiau dalis žmonių Vasario 23-ąją vis dar mini ir tikina, kad taip pagerbia Raudonojoje armijoje tarnavusius artimuosius. 

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: