Jonavos pietrytinis aplinkkelis - objektas, apie kurio statybų poreikį diskutuojama jau ne vienerius metus, tačiau apčiuopiamų darbų iki šiol nematyti. Dėl to sunerimę, tam tikru paros metu kamščiuose Plento gatvėje stringantys vairuotojai, nepaliauja teirautis, ar minėto objekto įrengimas iki šiol lieka tik atviru, niekaip neišsprendžiamu klausimu?  Reaguojant į tai, portalo jonavoszinios.lt redakcija kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD), kurios atsakymas, deja, neskamba optimistiškai.

Pirštu beda į savivaldybę

,,Aplinkkelio įgyvendinimas galimas, jeigu atsirastų papildomas finansavimas. Ateinančių kelerių metų laikotarpyje prioritetai bus skiriami tokiems projektams įgyvendinti, kaip: Via Baltic, A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda, A14 Vilnius-Utena, krašto keliui Nr. 130 Kaunas-Prienai-Alytus.

Projektą būtų galima įgyvendinti anksčiau, jeigu savivaldybė prisidėtų prie jo finansavimo bendradarbiaujant su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija", - taip aplinkkelio statybos pradžios pagreitinimo galimybę mato LAKD.

Bendradarbiavimo galimybė neaptarta

Ko gero, sunku būtų nesutikti, kad toks atsakymas skamba miglotai. Tai paskatino dar kartą kreiptis į LAKD. Tuomet pasiteiravome, apie kokią sumą kalba direkcija ir jei jau matomas savivaldybės prisidėjimo poreikis, ar pradėtos derybos?

,,Suma ir pasidalintos atsakomybės tarp sutarties šalių apsprendžiamos pasirašant bendradarbiavimo sutartį. Kol kas bendradarbiavimo sutarties pasirašymo galimybė tarp VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir savivaldybės konkrečiai nebuvo svarstyta ir aptarta", - nurodė LAKD.

Reikalingas ne tik Jonavai

Kadangi direkcija pirštu beda į Jonavos rajono savivaldybę, paprašėme, kad situaciją bei LAKD atsakymus pakomentuotų ir meras Mindaugas Sinkevičius.

,,Svarbu pažymėti, kad tai nėra tik Jonavai reikalingas aplinkkelis, tai – valstybinės reikšmės kelias. Magistralinis kelias A6 yra vienas svarbiausių ir intensyviausių kelių šalyje, toks pats kaip Vilnių, Kauną ir Klaipėdą jungiantis A1 ar A2 tarp Vilniaus ir Panevėžio. Be to, visi parengiamieji darbai jau atlikti, valstybė jau investavo šimtus tūkstančių eurų, išpirko gyventojų žemę.

Ar galėtų Jonavos rajono savivaldybė prisidėti finansiškai? Žinoma, jei tik to reikia, kad darbai prasidėtų.

Nežinau, ar yra pavyzdžių, kai rajonas finansuoja valstybinės reikšmės kelio statybas, paprastai būna priešingai, tačiau esame pasirengę svarstyti, jei tik tai padės pagaliau pradėti aplinkkelio statybas", - kalbėjo M. Sinkevičius. 

Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: