Įvertinus, jog keturračių vairuotojų, kurių pomėgis vairuoti šią transporto priemonę, kelia grėsmę gamtai ir gyventojų turto saugumui Jonavos rajone, šią savaitę Jonavos rajono savivaldybėje susitiko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai, Viešosios tvarkos skyriaus, Lietuvos kariuomenės, Jonavos aplinkosaugos inspekcijos, Miškų kontrolės atstovai, Šveicarijos bei Upninkų seniūnijų seniūnai ir gyventojai.

Keturračių vairuotojais piktinęsi sodybų šeimininkai susirinkusiesiems papasakojo, kad keturrates transporto priemones vairuojantieji važinėja kur nori – per miškus ir pievas, taip palikdami gilias provėžas, niokodami gamtą, nereaguodami į drausminimus. Gyventojai akcentavo, kad pastebi ir transporto priemonių be valstybinių numerių. Miškininkai ir Šveicarijos seniūnas taip pat patvirtino, kad Dumsių girioje esanti kopa, kaip magnetas traukia keturračių transporto priemonių vairuotojus – čia atvykstama pramogauti ne visada paisant taisyklių.

Susitikimo metu nutarta, kad policijos pareigūnai kartu su Aplinkos apsaugos departamento ir Valstybinės miškų urėdijos pareigūnais organizuos bendrus reidus, kurių metu bus tikrinama, kaip laikomasi Kelių eismo taisyklių ir aplinkos apsaugos reikalavimų, ar neniokojama gamta. Šioms priemonėms pareigūnai pasitelkti žada keturrates transporto priemones bei dronus. Taip pat, po susitikimo, jau vakar Dumsių girioje pastatyti ir įspėjamieji stendai.

 

PAREIGŪNAI PRIMENA:

- Važiavimo keturračiais taisykles reglamentuoja Kelių eismo taisyklės – keturračiais galima važiuoti tais pačiais keliais, kaip ir kitoms motorinėms transporto priemonėms. Tai reiškia – draudžiama važinėti bekele ir natūralia miško paklote.

- Už transporto priemonės vairavimą neturint teisės vairuoti atsakomybė numatyta Administracinių nusižengimo kodekse – bauda nuo 300 iki 450 eurų.

- Nustatyta tvarka neįregistruotų transporto priemonių arba be privalomosios techninės apžiūros transporto priemonių vairavimas užtraukia baudą nuo 30 iki 40 eurų.

- Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu neapdraustų transporto priemonių vairavimas užtraukia baudą nuo 50 iki 100 eurų.

- Be valstybinio numerio ženklų (ženklo) transporto priemonių vairavimas užtraukia baudą nuo 60 iki 120 eurų. Gali būti skiriamas teisės vairuoti vairuoti atėmimas nuo 1 iki 3 mėn.

- Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų.

- Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, kai dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų.

 

 

Kauno apskr. VPK informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: