Kaip jau yra skelbta, birželio 11 dieną Lietuvos priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms (PGV) perduota 20 „Nissan X-Trail“ automobilių prevencinei veiklai.

Vienas tokių automobilių pasiekė ir Jonavos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą (PGT). Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įsigyti specialiosios paskirties automobiliai (SLA) bus naudojami reaguojant į incidentus, taip pat darbui prevencinėje veikloje.

Automobiliai iškeliavo į Vilnių, Švenčionis, Alytų, kitus miestus bei į Jonavą. Keturi iš jų  yra 7 sėdimų vietų, 16 – 5 sėdimų vietų.  

„Nissan X-Trail“ automobilis gali tempti iki 1 800 kg svorio priekabą. Automobilio pavara – 4WD (visi varantys ratai). Jo degalų sąnaudos – 6,3 – 6,7 l. Keturi automobiliai yra 7 sėdimų vietų, 16 – 5 sėdimų vietų. Vieno automobilio kaina 35 453 Eur.  

Pagal patvirtintą valstybinės priešgaisrinės priežiūros (toliau –VPP) pareigūno ir jo mobiliosios darbo vietos (automobilio) aprūpinimo priemonėmis standartą, VPP pareigūnai aprūpinti: asmeninėmis apsaugos priemonėmis, darbo įrankiais, įvairiais matavimo prietaisais, mobiliaisiais spausdintuvais, apšvietimo, gelbėjimo ir kriminalisto priemonėmis. Pernai įsigijus beveik 80 naujų auto cisternų, gaisrinės technikos parkas atnaujintas neatpažįstamai. Gelbėjimo darbams aukštyje atlikti ugniagesiams pernai perduotos ir 8 automobilinės kopėčios, dar 6 planuojama įsigyti šiemet.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: