Rekvizitai.lt skelbia, kad Jonavos rajone, Užusaliuose registruotos bendrovės „Menstata“ amžius yra 3 mėnesiai ir keletas dienų. Į akis krenta viena detalė - tik ką įkurta, statybos veikla užsiimanti įmonė jau spėjo šiais metais sudalyvauti ir laimėti net keliuose viešųjų pirkimų konkursuose, kurių darbų vertė yra daugiau nei už 90 tūkstančių eurų. UAB  „Menstata“ 2021-03-06 turėjo tik 1 darbuotoją, 2021-06-03 jų buvo jau 4. Aptariamos įmonės vadovas - Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Erlandas Andrejevas. Jauna įmone susidomėjo rajono antikorupcijos komisija ir kontrolės komitetas. Savo paaiškinimą pateikia ir jaunos įmonės vadovas.

Dalyvauja ir laimi

Skelbiama, kad nuo 2021 metų UAB „Menstata“ dalyvauja Jonavos vaikų lopšelis-darželis "Bitutė", Jonavos vaikų lopšelis-darželis "Pakalnutė", Uždaroji akcinė bendrovė "Jonavos vandenys" ir kituose paskelbtuose konkursuose bei juos laimi.

Jonavos vaikų lopšelis-darželis "Bitutė“ ketina atlikti grindų ir sienų remonto darbus už 9 852 €. UAB „Jonavos vandenys“  ketina įsirengti segmentinę tvorą už 34 134 € ir remontuoti Užusalių kaimo nuotekų valymo įrenginius už 11 940 €. Jonavos vaikų lopšelis-darželis "Pakalnutė" ketina įrengti tvorą už 5 760 €. Lopšelis darželis „Žilvitis“ atliks vidaus patalpų paprastojo remonto darbus už 29 838 €. Visus šiuos darbus atliks viešų pirkimų konkursą laimėjusi UAB „Menstata“. Visų konkursų paskelbimo datos nuo šių metų balandžio iki birželio mėnesio.

Sukelia daug abejonių dėl minėtų konkursų skaidrumo?

Galimai dauguma sutiktų, kad įtartinai atrodo, kai šios įmonės vadovas, Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, dalyvauja viešojo sektoriaus konkursuose ir juos laimi. Tačiau vertinti konkurso skaidrumo neišnagrinėjus viešųjų pirkimo sąlygų, reikalavimų, specifikacijos - negalima.

Įdomu, kaip buvo vykdomas pirkimas  - ar buvo atliktas atviro konkurso būdu (kai pirkimas buvo paskelbtas, o pirkimo dokumentai paviešinti CVP IS), ar tik apklausos būdu, kai mažos vertės pirkimą (iki 10 000 Eur (be PVM)) perkančioji organizacija gali atlikti neskelbdamos apklausos būdu.  Šia tema užklausas pateikėme rajono tarybos antikorupcijos komisijai ir kontrolės komitetui.

„Antikorupcijos komisijoje diskutavome šia tema, svarstėme, tačiau išvadų dar neturime“, - nedaugžodžiavo antikorupcijos komisijos pirmininkas Saulius Jakimavičius.

„Atsakydamas į Jūsų užklausimą dėl Užusaliuose registruotos bendrovės „Menstata“, kaip aktyvaus startuolio iš Savivaldybės pavaldumo įmonių laiminčios viešuosius pirkimus, visų pirma dėkoju už suteiktą informaciją, nes iki šiol Kontrolės komitetas nėra gavęs informacijos apie faktines aplinkybes, kurias nurodėte.

Artimiausiame Kontrolės komiteto posėdyje (kuris vyks šiandien, birželio 14 d. – red.past.) pateiksiu Jūsų suteiktą informaciją komiteto nariams ir kolegialiai priimsime sprendimą dėl galimybės pradėti tyrimą komitete, ar su šia informacija kreiptis į kompetentingas institucijas.

Mano asmenine nuomone, Jūsų pateikti faktiniai duomenys, kad Savivaldybės tarybos narys Erlandas Andrejevas, socialdemokratų frakcijos seniūnas, kuris taip pat yra ir valdančiosios daugumos atstovas, staiga tampa naujai sukurto UAB vadovu ir vieninteliu darbuotoju, kuris iškart laimi tos pačios Savivaldybės pavaldume esančių įmonių viešuosius konkursus, tikrai sukelia daug abejonių dėl minėtų konkursų skaidrumo.

Dar pacituosiu paties Erlando neseniai parašytus ir sakyčiau labai pranašiškus žodžius: „Jei tai iš tiesų tikra – situacija taps mažų mažiausiai skandalinga, o greičiausiai net ir gėdinga, ir kvepianti aitriu korupcijos tvaiku“, - sako kontrolės komisijos pirmininkas Gintas Jasiulionis.

Įmonės „Menstata“ paaiškinimas 

„Natūralu, jog pradėjus verslą veiklos iš pradžių imiesi ne sostinėje ar kitoje savivaldybėje, o savo rajone. Norint įsitvirtinti rinkoje bei užsirekomenduoti, kartais reikia dirbti ir nesiekiant didelio uždarbio. Pradžioje tikrai svarbu tinkamai atlikti darbus, išlaikyti darbuotojus, tad žemiausios kainos kriterijus konkursuose mums padeda. Juolab, kad jūsų minimos sutartys ir jų vertės nėra įmonės pelnas tai tik darbų apimtys kurių didžioji dalis sudaro ne kas kita, o statybinės medžiagos.

Nors ir aktyviai dalyvauju politiniame gyvenime niekad nesivaikiau valdiško darbo, samdomo darbuotojo duoną taip pat esu išbandęs. Kadangi turiu sukaupęs 12 metų darbo versle patirties, iš jų 5 metus dirbau statybų sektoriuje, nusprendžiau pats tapti darbdaviu. Įkurta įmonė plečiasi ir tikiuosi, kad dabartinis 4 asmenų kolektyvas iki metų pabaigos dar augs. Klaidinga manyti, kad UAB „Menstata“ pagrindiniai užsakovai yra viešojo sektoriaus biudžetinės įstaigos. Ne ką mažesnę dalį apyvartoje jau dabar sudaro privatūs ir verslo užsakovai“, - teigia E. Andrejevas.

Įmonės vadovas atskleidžia, kokiu būdu pavyko laimėti viešųjų pirkimų konkursuose.  

„Dalyvauti konkursuose mūsų įmonė buvo pakviesta tiek žodžiu, tiek el. paštu, tiek per CVP IS sistemą. Viskas absoliučiai vieša ir visiems prieinama. Tomis pačiomis sąlygomis dalyvauja visi potencialūs rangovai. Ir laimėjimo kriterijus yra visuomet – mažiausia siūloma kaina.

Būtent viešųjų pirkimų sistemos skaidrumas ir leidžia matyti sutartis bei jų vertes. Dalis sutarčių jau įvykdytos dalis tebevykdomos, tad viskas kaip ant delno“, - sako Erlandas Andrejevas.

Jaunos įmonės vadovas tikina, kad neįžvelgia viešų ir privačių interesų derinimo konflikto. Be to, tik įkūręs įmonę ją iškarto deklaravo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK).

„Ar čia nėra viešų ir privačių interesų derinimo konflikto? – Ne, nemanau. Tik įkūręs įmonę iškart tai deklaravau VTEK (Vyriausioji tarnybinės etikos komisija) pateikdamas atitinkamą deklaraciją, tad apie tai, kad esu vadovas ir įkūriau įmonę nieko nenutylėjau. Savivaldybės tarybos nariai, mano manymu, turi pilną teisę kaip ir bet kuris Lietuvos Respublikos pilietis dirbti ne tik samdomą darbą ar valstybės tarnyboje, bet ir užsiimti verslu. Dabartiniai opozicijos „tyrimai“ tai tik tuščias būgnų mušimas ir ieškojimas sliekų ant asfalto. Tame nėra jokio nuoširdumo tik pigus ir selektyvus politikavimas. Galiu tai net įrodyti. Štai dabar viešai klausiu – ar bus tiriama opozicijos lyderio Remigijaus Osausko vadovaujamos UAB „Investicinių sprendimų grupė“ sėkmė pastarųjų metų savivaldybės įstaigų ir įmonių pirkimuose? Laimėtos sumos dar įspūdingesnės. Esu tikras – tyrimo nebus. Kas galima Jupiteriui, negalima jaučiui? Gal bent žiniasklaida pasidomės objektyvumo dėlei.

Pasinaudodamas proga, jeigu ką domina darbas naujoje, dabar jau ir žinomoje, ambicijų turinčioje statybų įmonėje, mielai lauksiu CV uabmenstata@gmail.com „ – kviečia UAB „Menstata“ vadovas.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: