Jonavos rajonas darnios energetikos plėtros srityje užima aukštą šeštą poziciją visų Lietuvos savivaldybių vertinimo apžvalgoje. Antrąjį tokį savivaldybių vertinimą 2020 metais atliko Lietuvos energetikos agentūra.

Apžvalgoje vertinama visų 60-ties savivaldybių pasiekta pažanga atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo skatinimo ir energijos vartojimo efektyvumo didinimo srityse.

Apibendrinus šio vertinimo rezultatus buvo nustatyta, kad geriausių rezultatų 2020 m. pasiekė šis savivaldybių penketukas: Druskininkų sav., Birštono sav., Vilniaus miesto sav., Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės. Į šeštąją vietą iš aštuntosios per metus pakilo Jonavos rajono savivaldybė.

„Šis įvertinimas parodo, kad einame teisinga linkme ir darnios energetikos, o tai reiškia – kokybiškos, saugios gyvenimo aplinkos, prasme esame šalia kurortų ir didžiųjų miestų“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Lietuvos energetikos agentūra vertinimui naudojosi pačių savivaldybių, įvairių institucijų ir kita viešai prieinama informacija.

Savivaldybių palyginimo tikslais, bendradarbiaujant su energetikos ekspertais, buvo pasirinkti kriterijai, kurie leido įvertinti savivaldybių vaidmenį didinant energijos vartojimo efektyvumą, skatinant atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo plėtrą bei atitinkamai keičiant jos teritorijoje gyvenančių žmonių elgseną.

Kiekvienam kriterijui nustatytas maksimalus balas, atsižvelgiant į galimą kriterijaus poveikį didinti energijos vartojimo efektyvumą ir skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo plėtrą.

Daugiausiai balų Jonavos rajono savivaldybė tradiciškai gavo už daugiabučių namų renovaciją ir dviračių takų plėtrą – naują, pirmą kartą vertinamą kriterijų.

Vertinimo metu siekta nustatyti, kiek 1000-iui kiekvienos savivaldybės gyventojų tenka dviračių takų ilgio. Jonavos rajoną šioje vietoje aplenkė tik Birštono, Druskininkų, Neringos, Rietavo ir Joniškio rajono savivaldybės.

A. Reipos nuotr. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: