Jonavos rajone, Šveicarijos kaime, įkurtas naujas vaikų dienos centras – ,,Laimės kampelis“. Pastarojo patalpos pritaikytos 15-ai lankytojų, kurie, pasak ,,Laimės kampelio“ įkūrėjos Aušros Navikaitės, turės galimybę ne tik gauti pagalbą atliekant namų darbus, bet ir smagiai praleisti laiką.

Prisidėjo ne vienas

A. Navikaitė apie Vaikų dienos centro įkūrimą svajojo ne vienus metus, tačiau tam, kad svajonė taptų realybe, teko įdėti nemažai pastangų.

,,Kadangi viską įkurti savomis lėšomis buvo tikrai per brangu, pagalbos kreiptasi į visuomenę – buvo atidaryta speciali sąskaita, į kurią žmonės aukojo per svetainę www.susimetam.lt. Atsirado asmenų, kurie padovanojo baldus, o įrenginėjant patalpas, savomis rankomis labai padėjo draugai bei artimieji, mano būsimas vyras.

Įrengiant patalpas darbo padaryta tikrai daug, tačiau pagaliau galiu džiaugtis, kad ,,Laimės kampelis“ šį mėnesį gavo akreditaciją ir yra oficialus vaikų dienos centras“, – kalbėjo A. Navikaitė.

Atviras kiekvienam

Paklausta, kokią viziją ji numato ,,Laimės kampelio“ veiklai, jonavietė pasakoja apie įvairiapusius užsiėmimus.

,,Vos gimus minčiai apie vaikų dienos centro įkūrimą žinojau, kad noriu, jog jo lankytojai turėtų galimybę savo laiką praleisti ir naudingai, ir smagiai: kol vieni darys namų darbus, kiti žais, mankštinsis...

Įsivaizduoju, kad ,,Laimės kampelis“ bus pilnas šypsenų, nuoširdžių pokalbių prie kvepiančių sausainių..

Pas mus bus laukiamos ne tik socialinę riziką patiriančių šeimų atžalos. Paslaugos – nemokamos“, – pasakojo A. Navikaitė.

Planuose – dar dvi patalpos

Šalia įrengtų patalpų ateityje ketinama prijungti dar dvi.

,,Jos dar laukia mūsų rankų, o šios galės darbuotis tada, kai turėsime pakankamai lėšų.

Įsivaizduoju, kad viena patalpa būtų lyg maža virtuvėlė, kur galėsime su vaikais mokytis kepti skanumynus. Kitoje svajoju padaryti nedidelę sporto salytę, į kurią, manau, labai patiks ateiti paaugliams“, – teigė jonavietė.

Trūksta tik vaikų juoko

Tikimasi, kad pirmieji lankytojai ,,Laimės kampely“ galės aplankyti jau visai netrukus.

,,Džiaugiuosi, kad naujosios patalpos – šviesios ir jaukios. Iki pilnos laimės trūksta tiks jose skambančio vaikų juoko.

Nors planavau, kad veiklą pradėsime sausio mėnesį, tikslią atidarymo datą sunku pasakyti ir dėl karantino. Tikiuosi, kad visu pajėgumu galėsime dirbti už kelių savaičių“, – teigė jonavietė.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Norintys prisidėti prie naujų centro patalpų įrengimo, tai galite padaryti pervesdami paramą į žemiau nurodytą sąskaitą.

Paramai – Asociacija Laimės Kampelis

LT35 7044 0901 0079 8811

Paskirtis: parama vaikų dienos centrui

Taip pat skaitykite: