Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyrius (toliau – NVSC) informuoja, kad Jonavos rajone soliariumų veiklai išduota 10 leidimų-higienos pasų (Žeimių g. 1, Lietavos g. 29, Chemikų g. 35, A. Klaipėdos g. 15, Klaipėdos g. 28, A. Kulviečio g. 9, Kosmonautų g. 14, J. Ralio g. 8, A. Kulviečio g. 8A, Jonava, Karaliaus Mindaugo g. 5, Rukla).

Prieš pradedant naudotis soliariumo paslaugomis būtina pasitarti su gydytoju dermatologu ar bendrosios praktikos gydytoju dėl savo odos tipo, vartojamų vaistų ir galimos organizmo reakcijos į ultravioletinę spinduliuotę.

Deginantis būtina naudoti specialius apsauginius akinius, deginimosi režimas ir trukmė turi būti pasirenkami atsižvelgiant į odos tipą, jautrumą. Pirmojo deginimosi trukmė turėtų būti ne ilgesnė kaip 10 minučių, ne daugiau kaip 2 kartai per savaitę su ne trumpesne kaip 48 val. pertrauka tarp seansų ir ne daugiau kaip 30 kartų per kalendorinius metus.

Primename, kad soliariume negalima naudoti kosmetikos gaminių, apsaugančių nuo natūralių saulės spindulių poveikio, nerekomenduojama naudoti įdegį stiprinančius (skatinančius) kosmetikos gaminius. Teikiamomis paslaugomis neturėtų naudotis asmenys turintys I-II odos tipą,  asmenys turintys daug apgamų, strazdanų, nėščios moterys, sirgę odos vėžiu ar turintys odos vėžiu sirgusių šeimos narių, turintys piktybinių odos pakitimų, sergantys tuberkulioze, cukriniu diabetu, širdies kraujagyslių ligomis, katarakta, užkrečiamomis ligomis, vartojantys antibiotikus, antidepresantus, diuretikus, vitaminą A, retinoidus, kontraceptinius preparatus, turintys širdies stimuliatorių ar transportuotus organus.

Nesaikingai deginantis galimi odos nudegimai, akių pažeidimai (akies ragenos uždegimas), akies junginės uždegimas, katarakta, priešlaikinis odos senėjimas, imuninės sistemos susilpnėjimas ir su tuo susijusi didesnė infekcinių susirgimų rizika, odos vėžys, piktybiniai odos pakitimai.

 

 

NVSC Kauno departamento Jonavos skyriaus inf.

 

Taip pat skaitykite: