Jonavos rajone siautėjo vilkai - su tokia žinia į portalo jonavoszinios.lt  redakciją kreipėsi viena skaitytoja. Moteris pasakojo, kad šįkart vilkai žalos pridarė Ragožių kaime. Visgi, šią vasarą nuo jų nukentėjo ir kitose Jonavos rajono teritorijose įsikūrę ūkininkai. 

Papjovė avis

,,Sveiki. Jonavos rajone, Ragožių kaime (Kulvos seniūnija), siautėja vilkai. Praėjusią savaitę jie išskerdė vienos bandos avis, sausio mėnesį, pasirodo, sudraskė kaime vilkšunį, net nuo lenciūgo jį nuplėšė.

Apie tai man pasakojo žmonės. Informacija dėl šių įvykių niekur neskelbiama. Jei žmonės žinotų apie tokius įvykius, galbūt, apsaugotų savo augintinius", - teigė skaitytoja.

Ne tik Kulvos seniūnijoje

Jonavos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Jonas Marčiukaitis patvirtino, kad naktį iš rugpjūčio 8-osios į 9-ąją Ragožių kaime papjautos dvi avys, dar viena  po sunkaus sužalojimo - gydoma.

,,Tai ne pirmas kartas šią vasarą, kai nuo vilkų nukentėjo Kulvos seniūnijos gyventojų gyvuliai - vilkai vieną avį yra papjovę ir pačiame Kulvos kaime.

Taip pat yra užfiksuota, kad vilkai avis papjovė Upninkuose bei Dienovidžių kaime. Žinome, kad dalis tokių įvykių - oficialiai neužfiksuoti, nes žmonės niekur nesikreipė", - teigė J. Marčiukaitis.

Apie apsisaugojimo priemones

Pasiteiravus, ko turėtų imtis žmonės, norintys apsaugoti savo gyvūnus nuo vilkų, J. Marčiukaitis akcentuota tvirtų aptvarų įrengimo svarbą.

,,Lauko gyvulius, avis, nuo vilkų apsaugotų tik labai tvirti aptvarai, pro kuriuos vilkai negalėtų prasiveržti. Jei aptvarų įrengimo galimybė atmetama, naktimis reikėtų parsivaryti gyvulius į tvartus. 

Dėl šunų, jei jie naktis praleidžia lauke, juos irgi apsaugotų tvirti voljerai", - kalbėjo J. Marčiukaitis. 

Nustatytas limitas

Nors nuo vilkų nukentėję asmenys dažnai akcentuoja jų medžiojimo svarbą, vilkų medžioklei taikomas limitas.

Vilkų medžiojimo sezonas prasideda spalio 15 d. ir trunka iki kovo 31 d. Išnaudojus vilkų sumedžiojimo limitą, vilkų medžiojimo sezonas nutraukiamas anksčiau.

Nuotraukų galerijoje - Ragožių kaime sudraskytos avys. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: