Jau ne kartą rašėme (plačiau skaitykite čia ir čia), kad Valstybinės maisto veterinarinės tarnybos (VMVT) atstovams vykdant planinį šunų augintojų patikrinimą Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijoje, Ratušėlių kaime, buvo aptikta šunų daugykla, kurioje nustatytas ne vienas pažeidimas. Keturkojai nedelsiant buvo perduoti laikinai globai, o Teismas sulaukė VMVT prašymo konfiskuoti juos iš daugintojos.

Visgi, prieš porą savaičių paaiškėjo, kad nors Teismas pripažino, jog daugyklos savininkė - A. P. - neabejotinai atliko veiksmus, sukėlusius pavojų šunų sveikatai ar gyvybei, t. y. savo veikimu ar neveikimu sąlygojo žiaurų elgesį su gyvūnais, kai dėl to gyvūnams grėsė žūtis ar suluošinimas, jai skirta tik 700 eurų bauda.

Tokia žinia pribloškė gyvūnų mylėtojus, o Teismo sprendimu sudvejojo ir VMVT, kuri, panašu, nesiruošia nuleisti rankų.

,,Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiuo metu rengia apeliaciją dėl Jonavos teismo rūmų sprendimo ir ją teiks. Apeliacijos pateikimo terminas nėra pasibaigęs", - portalą jonavoszinios.lt informavo VMVT viešųjų ryšių skyrius.

Minėtą teismo nuosprendį paskelbė Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmų teisėja Lina Šafronienė. Reaguojant į visuomenėje kilusią nepasitenkinimo bangą, ji savo sprendimą pakomentavo išplatindama pranešimą, kurį galite rasti čia. 

Taip pat skaitykite: