Spalio 10-ąją skelbėme, kad Valstybinės maisto veterinarinės tarnybos (VMVT) atstovams vykdant planinį šunų augintojų patikrinimą Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijoje, Ratušėlių kaime, buvo aptikta šunų daugykla, kurioje nustatytas ne vienas pažeidimas. Šiandien VMVT atskleidžia daugiau detalių apie aptiktų gyvūnų būklę - dalis jų negavo reikiamos veterinarinės pagalbos, buvo priversti gyventi narvuose, kęsti troškulį ir kančią, dalies šunų būklė išlieka bloga, yra ir kritinės būklės augintinių.

Daugybė pažeidimų 

,,Patikrinimo Jonavos rajone metu, kuriame dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, policijos pareigūnai, Jonavos rajono savivaldybės administracijos ir gyvūnų globėjų organizacijų atstovai, buvo fiksuota žiauraus elgesio su gyvūnais faktų – gyvūnai buvo laikomi jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis sąlygomis, varžoma judėjimo laisvė, sukeliama kančia. Daugiau kaip 20 šunų buvo laikoma narvuose ir boksuose, kuriuose vienam augintiniui skiriama per mažai minimalaus grindų ploto bei per mažas narvų aukštis. Dalyje narvų grindys grotuotos, be paklotėlių, – laikymas visai netinkamas šunų letenėlėms. Narvuose laikomi šunys patikrinimo metu neturėjo vandens. Kitiems lauko voljeruose laikytiems šunims nebuvo užtikrinamas pakankamas būdų kiekis, jiems vienu metu nebuvo galimybės pasislėpti nuo nepalankių oro sąlygų. Taip pat pirminės apžiūros metu nustatyta, kad 5 šunys buvo su ryškiai matomais ligų požymiais, t. y. jiems nebuvo teikiama veterinarinė pagalba", -  pasiteiravus apie rastus pažeidimus, informavo VMVT Kauno departamento Jonavos skyriaus viršininkė-valstybinė veterinarijos inspektorė Diana Daina Šutovienė.

Leidimo neturėjo

Asmuo, pas kurį buvo rasti gyvūnai, veiklą vykdė neturėdamas tam leidimo.

,,Veisėja buvo registravusi veiklą ir laikyti šunis galėjo tik gyvenamosiose patalpose, o ne narvuose, boksuose ir lauko voljeruose. Be to, veiklos aprašyme, pateiktame Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, veisėja buvo deklaravusi, kad laikys tik 6 šunis, o patikrinimo metu rasta gerokai daugiau augintinių", - teigia Diana Daina Šutovienė.

Perduoti į veterinarų rankas

Visi iš minėtos laikymo vietos perimti šunys buvo pristatyti į įvairias veterinarines gydyklas apžiūrai ir būtinai veterinarinei pagalbai suteikti. 

,,Šiuo metu vis dar atliekami dalies šunų sveikatos tyrimai, jiems teikimas gydymas. Dalies šunų būklė išlieka bloga, yra ir kritinės būklės augintinių.

Laikinajai globai perduoti 38 šunys, bus pradėtos procedūros dėl šunų konfiskavimo", - informavo Diana Daina Šutovienė.

Minimai gyvūnų laikytojai bus taikomos sankcijos, tačiau, anot Dianos Dainos Šutovienės, šiuo metu tyrimas dar tęsiamas. Kol tyrimas tebevyksta, kol kas anksti komentuoti jo rezultatus bei galimas sankcijas.

Būtina rinktis atsakingai 

Gyvūnų mylėtojai nuolat akcentuoja, kad norint įsigyti augintinį, kiekvienas žmogus turėtų prieš tai atlikti ,,namų darbus“ ir kuo daugiau pasidomėti, iš kur atkeliaus naujasis šeimos narys, kokių sąlygų jam reikės ir pan.

Renkantis keturkojį šeimos draugą, būtina elgtis atsakingai - perkant šuniukus iš asmenų, kurie daugina juos dėl pinigų, skatinama daugyklų veikla.

Daugiau apie gyvūnų veisimą ir patarimus įsigyjant juos rasite čia. 

Taip pat skaitykite: