Analizuodami tarptautinio skaitymo gebėjimų tyrimo PIRLS (angl. Progress in International Reading Literacy Study) ataskaitas, galime rasti daug argumentų apie skaitymo naudą. Skaitymas yra pagrindinė mokymosi priemonė. Skaitydami randame informaciją, tobuliname mąstymo ir analitines galias, kalbos ir stiliaus įgūdžius, plečiame kultūrinį pažinimą, vaizduotę ir kūrybiškumą, patiriame emocinį pasitenkinimą, pasirengiame profesiniam gyvenimui. Geri skaitymo įgūdžiai brandina mokinių asmenybes ir padeda pasiekti aukštesnių rezultatų.

Suprasdami didžiulę skaitymo reikšmę Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnybos Mokytojų švietimo skyrius ir Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų metodinė grupė ketvirtus metus kovo mėnesį inicijavo skaitymo skatinimo akciją  „Skaitau AŠ, skaityk TU, skaitykime VISI KARTU“. Ši idėja gimė L. Bizokienei, R. Noreikienei ir L. Krasauskienei projekto „Lyderių laikas 3“ metu, kai Jonavos rajono savivaldybės projekto komanda išsikėlė tikslą – sukurti Jonavos rajono savivaldybės švietimo įstaigų bendradarbiavimo modelį, įgalinantį stiprinti ir plėtoti pažinimo kompetencijos ugdymo aprėptį. Projekto metu buvo „neriami“ ir stiprinami bendradarbiavimo tinklai tarp švietimo įstaigų.

Kaip ir kiekvienais metais dalyvauti akcijoje buvo pakviesti visų Jonavos rajono švietimo įstaigų ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai, 1–12 klasių mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai ir visi kiti, mėgstantys skaityti, dalintis mintimis, nuotraukomis ir rekomendacijomis apie skaitomas knygas. Visi įrašai skelbiami jau ketvirtus metus veikiančioje viešoje „Facebook“  grupėje (https://www.facebook.com/groups/276491387157345/), prie kurios prisijungę 540 narių. Beje, jau tapo tradicija, kad ši grupė pasipildo įrašais ne tik kovo mėnesį, bet ir per visus metus.

Šiais metais akcijoje dalyvavo 10 Jonavos rajono bendrojo ugdymo mokyklų ir 5 rajono vaikų lopšeliai-darželiai. Prie akcijos kaip ir pernai prisijungė Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinė mokykla. Dalyviams įteiktos padėkos už aktyvų ir gausų dalyvavimą (akcijoje dalyvavo Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 350 pradinių klasių mokinių), už meilę knygai ir norą skaityti, už išsamius ir įdomius pristatymus (ypač išsiskyrė gausūs garsiniai ir vaizdiniai Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos pradinių klasių mokytojos Linos Korsakienės ir Jonavos Panerio pradinės mokyklos mokytojų: Ievos Orlovienės, Ingridos Gedvilienės, mokinių pristatymai), už pasidalintą skaitymo džiaugsmą, už originalias idėjas (pavyzdžiui, Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokykloje-daugiafunkciame centre atsirado „Mėlynųjų knygų lentyna“), už kūrybišką požiūrį skatinant skaityti (Jonavos pradinėje mokykloje buvo surengtas skaitymo maratonas „Diena su knyga“ – mokiniai su pižamomis miego guolyje praleido dieną skaitydami knygas).

Akcijos organizatoriai dėkoja pedagogams, bibliotekininkams, mokiniams, jų tėveliams, visiems knygų mylėtojams ir skaitytojams vildamiesi, kad visi patyrė skaitymo džiaugsmą, užkrėtė savo pavyzdžiu kitus ar atrado naujų knygų, kurias nekantrauja perskaityti.

Loreta Bizokienė, Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnybos Mokytojų švietimo skyriaus vedėja

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: