Šią puikią naujieną pristato Jonavos Senamiesčio gimnazija - kovo 18 dieną gimnazijos direktorius Darius Mockus ir  Kauno technologijos universiteto atstovas Cheminės technologijos fakulteto dekanas prof. dr. Kęstutis Baltakys pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Jau nuo kitų mokslo metų pasirinkę mokytis ,,KTU klasėje”  gimnazistai galės naudotis Kauno technologijos universiteto mokymo baze, stiprinti praktinius įgūdžius laboratorijoje, bus kviečiami dalyvauti Universiteto rengiamose konferencijose, olimpiadose, konkursuose ir kituose renginiuose. Ypač gabūs ir planuojantys dalyvauti Tarptautinėse olimpiadose mokiniai galės gilinti žinias, o teorinių ir praktinių įgūdžių įgyti stovyklose Universitete. ,,KTU klasės” abiturientai  galės rengti brandos darbus universitete: jiems bus prieinama KTU bibliotekose ir mokslo bazėse sukaupta mokslinė literatūra, o darbų vadovai - konsultantai padės suplanuoti ir atlikti praktikos darbus Universiteto laboratorijose.  Abiturientai, išklausę visą kursą ir atlikę praktines užduotis, gaus Universiteto ir Gimnazijos jungtinį pažymėjimą. 

Sutarties pasirašymo ceremonijoje KTU atstovavęs Cheminės technologijos fakulteto dekanas prof. Kęstutis Baltakys įvertino Senamiesčio gimnaziją kaip atvirą kaitai ir nuolat besimokančią organizaciją ir džiaugėsi, kad būtent ši mokymosi įstaiga viena iš pirmųjų prisijungė prie Kauno Technologijos Universiteto  2021 m. inicijuoto projekto „KTU klasė“. ,,Akivaizdu, kad Universitetą ir gimnaziją sieja lygiavertės pamatinės vertybės ir noras skatinti mokinių domėjimąsi gamtos ir tiksliųjų mokslų dalykais, loginį mąstymą, ekologinį sąmoningumą bei taikyti įgytas žinias šiuolaikinio gyvenimo iššūkiams spręsti,“ –  sakė  profesorius K. Baltakys. Jis pabrėžė, jog vienas iš KTU klasės privalumų - keliamas tikslas suteikti visiems miestų, rajonų ar regionų mokiniams kompleksines, sustiprintas matematikos, chemijos, fizikos ar informacinių technologijų žinias. Taip pat norima kurti mokiniams draugišką ir asmenybės ugdymui palankią mokymosi aplinką  atveriant universiteto fakultetų mokymo bazes, kuriose jie galės stiprinti fundamentalius ir praktinius įgūdžius šiuolaikinės didaktikos auditorijose ir laboratorijose.

,,Neabejoju, kad KTU klasė suteiks naujų galimybių Jonavos miesto ir rajono moksleiviams. Jos atsiveria visiems, kurie siekia kokybiško vidurinio išsilavinimo bei nori tobulinti savo žinias, įgūdžius gamtos mokslų (chemijos, biologijos, fizikos), matematikos, informacinių technologijų bei inžinerijos srityse. Stengsimės, kad šia galimybe galėtų pasinaudoti visi mokiniai, kurie rimtai planuoja savo ateities perspektyvas”, – sakė direktorius Darius Mockus.

 

Parengė Gražina Boreišaitė – Jonavos Senamiesčio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: