Paskutinę rugsėjo dieną Jonavos senamiestyje aidėjo šventinio kermošiaus šurmulys, įvairūs šposai ir skambios dainos – rajono seniūnijos, bendruomenės, ūkininkai ir amatininkai susirinko į tradicinę rudens šventę ,,Mergautinės godos Jonavos traktieriuje“. 


Scenoje įsikūrusiame traktieriuje šventę pradėjo šinkorka, pasidalijusi savo rūpesčiu, jog metai bėga, o ji niekaip negalinti ištekinti dukros Agotos. Išgirdę šią žinią į sceną keliavo seniūnijas atstovaujantys kiemeliai: Kulvos palivarko, Užusalių karčiamos ir Bukonių cukrainės dainininkai, Ruklos keliaujančio teatro ir Šilų šiečkavonės aktoriai, aptiekoriai ir batsiuviai iš bajoriškų Šveicarijos prieigų, sugebėję pavergti mergos širdį. Tuo metu gatvėje vyko prekyba amatininkų dirbiniais, šventiniais ,,Jonavos traktieriaus“ šokoladais, šventine ,,gazieta“, apsilankyti Smetonienės virtuvėje kvietė Juškonių kultūros centras ir bendruomenė. 

Įsisiūbavus piršlyboms, su sveikinimais atskubėjo Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius bei Seimo narys Eugenijus Sabutis, pasidžiaugę ir puikiu oru, ir kiemelių originalumu, ir susirinkusiųjų nuotaika. Nešini dovanomis atkeliavo ir mero pavaduotoja Birutė Gailienė bei Jonavos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Jonas Marčiukaitis. Jie įteikė Jaunojo ūkininko ir Gražiausios sodybos apdovanojimus. Mero pavaduotoja neslėpė džiaugsmo, kad abu titulai šiemet iškeliavo į moteriškas rankas: perspektyvia jaunąja ūkininke tapo Ieva Buzienė, o už išpuoselėtą sodybą apdovanota Jolanta Ratautienė. 

Kiemelius aplankiusi, nuodugniai apžiūrėjusi ir ūkininkų produkciją išskanavusi komisija išrinko šauniausius kiemelius. Nors apsispręsti lengva nebuvo, vis dėlto III vieta skirta Bajoriškosioms Šveicarijos prieigoms, kuriose įsikūrė įspūdinga aptieka, autentiškas kriaučiaus kampelis ir kaip visada – būrys išsidabinusių bajorų. II vietą iškovojo Bukonių cukrainė, viliojusi gardžiais naminiais saldumynais ir įspūdingomis dekoracijomis. Na o daugiausia simpatijų sulaukė charizmatiškoji Šilų šiečkavonė, atsivežusį būrį stilingų gaspadinių ir teatralizuotai demonstravusi kopūstų raugimo procesą. Šauniausi kiemeliai apdovanoti diplomais, gardžiais prizais ir galingomis ovacijomis. 

Visiems įvertintiems, pasveikintiems, apdovanotiems ir kiekvienam nepatingėjusiam turgaus dieną praleisti Jonavos traktieriuje skambėjo nuotaikinga kapelijos ,,Sadūnai“ muzika, o iškart po to – Vytauto Šiškausko dainos, kurias kartu traukė visa gausiai susirinkusi žiūrovų minia. Nors sinoptikai pranašavo lietų, Jonavos rudens šventė prabėgo lydima šviesos ir šilumos – tiek iš dangaus, tiek ir iš susibūrusių miestiečių!

Už pagalbą organizuojant šventę Jonavos kultūros centras dėkoja Jonavos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriui ir jo vedėjui Jonui Marčiukaičiui. Taip pat LR Kultūros tarybai ir Jonavos rajono savivaldybei, finansavusiomis projektą ,,Kultūros skonių sankirtoje“. 

Ačiū visoms seniūnijoms, jose veikiančioms įstaigoms ir bendruomenėms, vietos ūkininkams, sukūrusiems tikrą šventę ir sau, ir kitiems! 


JKC režisierė Ieva Kuodelytė-Saudargienė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: