Šiandien, sausio 8 d., 14.00 val. visoje Lietuvoje pradėta  žemdirbių protesto akcija „Vilties laužai“, kurios metu buvo deginami žemdirbių vienybės ir vilties laužai. 

Jonavos r. ūkininkų sąjunga taip pat dalyvavo protesto akcijoje, kuri buvo surengta Gudžionių km., Šilų sen., Jonavos r. sav., o tiksliau šalia kelio į Ukmergę, už žiedinės sankryžos.

Šia protesto akcija Lietuvos ūkininkai reikalauja išspręsti biurokratų sukurtą daugiamečių pievų problemą, sustabdyti apsauginių juostų bei zonų plėtrą ir vienašališką žemės paskirties keitimą be savininko sutikimo, sustabdyti rusiškų grūdų importą į Lietuvą, ryžtingai ir amžiams išspręsti pieno krizę Lietuvoje, grąžinti iki šiol galiojusias žymėto kuro naudojimo taisykles, sumažinti naftos dujų akcizą iki kaimyninių šalių lygio. 

Anot ūkininkų, tai nėra vieninteliai reikalavimai, tačiau jie yra svarbiausi. 

Jonavos r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Ričardas Žebrauskas kalbėjo, kad esama valdžia jau tris metus ignoruoja ūkininkus, žemdirbius, nekreipia reikiamo dėmesio nepaisant, kad kaupiasi vis daugiau problemų įvairiuose ūkio sektoriuose. Einant žaliojo kurso link, ūkininkams iškelti per daug sudėtingi, ambicingi tikslai, todėl žemdirbių protesto akcijos vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kur vykstantys protestai yra drastiški, naudojamos gan kraštutinės priemonės. Pasak Ričardo Žebrausko, tokių drastiškų priemonių Lietuvoje kol kas neketinama naudoti, bet žadama, jog sausio pabaigoje, Lietuvos ūkininkai į gatves link Vilniaus išriedės su žemės ūkio technika. Tikimasi, kad po šios protesto akcijos ūkininkai bus išgirsti ir kraštutinių priemonių naudoti neteks. 

Protestą organizavo Lietuvos žemės ūkio taryba, kuri vienija 10 narių. 

Kaip prieš protesto akciją sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius, ūkininkai nori dirbti ir užsidirbti, kad būtų iš ko sumokėti mokesčius Valstybei, kad ji galėtų įvykdyti savo įsipareigojimus pensininkams, mokytojams, medicinos darbuotojams, valstybės tarnautojams ir visiems gyventojams. Ūkininkai reikalauja liautis kankinti vis sunkiau protu suvokiamais reikalavimais ir leisti jaustis savo žemės šeimininkais.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: