Jonavos visuomenės sveikatos biuras iki pat naujųjų metų jonaviečius kviečia į nemokamus sveikatos stiprinimo užsiėmimus – pilatesą, šokius porose, taip pat papildomai į dekupažo pamokas. 

„Sveikatos mokyklos“ vienas iš tikslų - įtraukti kuo daugiau visuomenės narių į aktyvią, sveikatą tausojančią ir stiprinančią veiklą, teikiančią įvairiapusę naudą: judėjimo, saviraiškos, bendravimo. 

Judėjimas mažina įtampą, stipriną kūną ir didina atsparumą įvairioms ligoms. Tai vienas svarbiausių sveikatą stiprinančių veiksnių, padedančių aktyviai gyventi, žvaliai jaustis, būti darbingiems ir sveikiems“, - sako Visuomenės sveikatos biuro direktorė Modesta Bartošienė. 

Pasak M.Bartošienė, biuras nuolatos inicijuoja ir propaguoja įvairias sveikatinančias priemones.  „Įgūdžių formavimas yra viena iš visuomenės sveikatos stiprinimo funkcijų. Jiems suformuoti vieno užsiėmimo neužtenka, rekomenduojama tam tikrus veiksmus kartoti ne mažiau 20 kartų, kad susiformuotų įgūdis. 

Kai įgūdis tampa poreikiu, jis vadinamas įpročiu. Taigi, keičiant žmonių gyvenseną ir formuojant įgūdžius svarbus sveikatinančių užsiėmimų tęstinumas“, - sakė M.Bartošienė. Tai, kad jonaviečiams įdomios tokios veiklos, įrodė ir vasarą vykę sveikatingumo užsiėmimai Joninių slėnyje. 

„Joninių slėnis buvo pasirinktas neatsitiktinai – tai gerai žinoma jonaviečiams vieta. Be to, vasaros vakarais dauguma žmonių vaikšto dviračių takais ir be abejo mato ir atkreipia dėmesį į skambančią muziką ir vykstančius užsiėmimus. Mūsų siekis buvo pritraukti kuo daugiau žmonių, todėl gerai žinoma, vieša vieta buvo tam tinkama. 

Organizuojant vasaros sveikatos stiprinimo užsiėmimus, sulaukėme didelio susidomėjimo ir palaikymo iš žmonių, atstovaujančių įvairias įstaigas ir neatlygintinai prisidėjusių prie šių renginių organizavimo. 

Jie mielai prisijungė pasiūlydami savo veiklas, kurios buvo įvairios: joga, šokiai, mankštos, pilatesas, atsipalaidavimo pratimai, fraktalų piešimas ir kt. Jonaviečiai galėjo išbandyti šiuos užsiėmimus, galbūt atrasti sau priimtiną, tinkamą sveikatą tausojančią veiklą ir ją tęsti toliau savarankiškai. Aktyviausiai žmonės rinkosi į jogą, šokius, pilatesą ir mankštas“, - kalbėjo M.Bartošienė.

Vasaros renginiai Joninių slėnyje bus tęsiami ir kitais metais, tuo tarpu šaltuoju metų laiku specialistai kviečia jų nepamiršti ir dalyvauti „Sveikatos mokyklos“ programoje. 

Trečiadieniais 17.30 val. - meninės saviraiškos  užsiėmimai (dekupažo pamokos, J.Basanavičiaus g. 13, VŠĮ „DEKO RESTO“), išankstinė registracija tel. 8 682 63772;

Trečiadieniais 18.00 val - pilateso mankšta (Kosmonautų g. 1,  „Bonus“ šokių klubas), išankstinės registracijos nėra;

Ketvirtadieniais 17.30 val. – meninės saviraiškos užsiėmimai (dekupažo pamokos, J.Basanavičiaus g. 13, VŠĮ „DEKO RESTO“), išankstinė registracija tel. 8 682 63772;

Penktadieniais 14.00 val. – pilateso mankšta senjorams (Kosmonautų g. 1, „Bonus“ šokių klubas), išankstinės registracijos nėra;

Šeštadieniais 18.00 val. - šokiai poroje (lėtas valsas, Vienos valsas,  tango, kvikstepas,  fokstrotas, salsa, čia čia, samba, džaiva, rumba; Vasario 16-os g.1, III aukštas, šokių studija "Šok ir tu“), išankstinės registracijos nėra;

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: