Kodėl kviečiame senjorus?

Visi mes senstame – tai natūralus fiziologinis procesas ir maždaug nuo 30 metų amžiaus visos žmogaus organizmo funkcijos pradeda laipsniškai silpnėti  (vidutiniškai 8 proc. per dešimtmetį) dėl 3 pagrindinių priežasčių: mažėja maksimalus širdies produktyvumas, visame organizme retėja smulkių kraujagyslių (kapiliarų) tinklas ir nyksta skeleto raumenų masė. To pasėkoje, silpnėja žmogaus fizinės ypatybės (greitumas, lankstumas, pusiausvyra, judesių koordinacija, raumenų jėga ir ištvermė). Dėl šių pokyčių senjorai yra labiau nei kitos gyventojų grupės pažeidžiami. Apie 70 proc. visų mirčių vyresniame amžiuje yra sukeltos lėtinių ligų: osteoporozės, padidėjusio kraujospūdžio, cholesterolio, II tipo cukrinio diabeto, kai kurių vėžio formų ir  kt. Senjorus neretai vargina antsvoris, nutukimas, miego sutrikimai, lėtiniai  skausmai, kyla apsitarnavimo sunkumų, jie vartoja daug medikamentų, kurie taip pat neigiamai veikia savijautą. Dėl prarandamos jėgos ir sutrinkančios pusiausvyros atsirandantis kūno siūbavimas, susilpnėjusi skeleto ir raumenų sistema sąlygoja nukritimus ir dėl jų patiriamus sunkius sužalojimus. Vyresnio amžiaus žmones lydi prastas savo sveikatos vertinimas ir įvairios  baimės, įvairūs elgesio bei emocijų sutrikimai, tokie kaip nerimas, depresija, baimė, aukštas streso lygis, kurie ne vienam sukuria bendrą nevilties, slegiantį gyvenimo foną. Baimė „perlenkti lazdą“ ir pabloginti savo sveikatos būklę, kvalifikuotų specialistų patarimų trūkumas tiesiogiai neigiamai veikia senjorų dalyvavimą bet kokioje fizinėje veikloje.  

Gerbiami senjorai

Visuomenės sveikatos Biuras siūlo Jums moksliniais tyrimais įrodytą pačią pigiausią ir efektyviausią sveikatos priemonętinkamai dozuotą fizinį krūvį, leidžiantį padidinti nykstančią raumenų jėgą ir ištvermę, palaikyti, treniruoti kitas fizines ypatybes, sėkmingai stabdyti ir gydyti lėtines neinfekcines ligas. Fizinis aktyvumas teigiamai veikia ir gerina tiek ilgalaikę, tiek  trumpalaikę  atmintį, suvokimą, nuotaiką, savivertę, gebėjimą savarankiškai pasirūpinti savimi ir judėti, gebėjimą bendrauti. Fizinių pratimų rūšys, kuriomis lavinama pusiausvyra, turi ženklios įtakos kritimų ir galimybės patirti lūžius sumažėjimui. 

Kaip vyks užsiėmimai

Susidarius dalyvių grupei vyks reguliarūs fizinio aktyvumo užsiėmimai vienerius metus, kuriuos ves ir gerėjančius Jūsų sveikatos pokyčius stebės kvalifikuoti fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos stiprinimo specialistai. Programos eigoje (3 kartus) vertinsime kiekvieno dalyvio dabartinį ir kintantį fizinį pajėgumą: rankų, kojų, plaštakos raumenų jėgą, viršutinės ir apatinės kūno dalies lankstumą, širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą. Specialiu aparatu (kūno sandaros analizatoriumi) išmatuosime Jūsų išorinių ir vidinių (visceralinių) riebalų kiekį bei jų santykį su kūno raumenimis, kaulų mineralinę masę, suvartojamą skysčių kiekį, dienos kalorijų normą ir įvertinsime, ar dalyvio biologinis amžius atitinka jo amžių pagal medžiagų apykaitą. Taip pat bus vertinami ir senatvinio silpnumo sindromo ir polinkio į depresiją požymiai. 

Atsižvelgiant į gautus ir siektinus rezultatus, ciklais vyks teoriniai – praktiniai grupiniai užsiėmimai, tik Jums bus sudaryti  individualūs fizinio aktyvumo planai darbui namuose (raumenų, pusiausvyros jėgos, aerobinės ištvermės, lankstumo ugdymo ir kt. užsiėmimai) be žalos Jūsų sveikatai. Pagal poreikį Jums bus teikiamos individualios konsultacijos.

Pirma 15 dalyvių grupė nuo 2022 m. kovo 9 dienos jau pradėjo užsiėmimus. Paskubėkite registruotis, vietų skaičius šiais metais ribotas. 

Registracija į programą tel. 8684 13389 (darbo dienomis). 

Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: