Jonavos rajono savivaldybė jungiasi prie Europos judumo savaitės renginių ir kviečia gyventojus tyrinėti savo miesto, regiono ar šalies grožį bei rinktis transportą, kuris nekenkia aplinkai ir kitų žmonių sveikatai.

Rugsėjo 16-22 dienomis Jonavos mieste ir rajone bus gausu judumą skatinančių veiklų, o bendrovė „Jonavos autobusai“ rugsėjo 22 d., dieną be automobilio, visais savo maršrutais gyventojus veš nemokamai.

Skatindama viešąjį transportą, įmonė kviečia kasoje įsigyti nuolatinį bilietą spalio mėnesiui ir dalyvauti loterijoje be pralaimėjimų. Nuolatinį bilietą taip pat bus galima laimėti visą savaitę važiuojant viešuoju transportu ir atsiunčiant asmenukę iš autobuso į Jonavos rajono savivaldybės facebook puslapį.

Europos judumo savaitė prasidės rugsėjo 16 d. Įvairūs kultūriniai pasirodymai vyks viešojo transporto stotelėse ir ant pėsčiųjų tilto.

Rajono mokyklose, darželiuose, visuomenės sveikatos biure, Jonavos sporto centre, Jonavos viešojoje bibliotekoje, Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centre bei kitose įstaigose visą savaitę vyks įvairios mankštos, šokių pamokėlės, estafetės, žygiai, judrieji žaidimai, pokalbiai, diskusijos, paskaitos apie saugų elgesį kelyje, skatinama keliauti pėstute.

Rugsėjo 17 d. Jonavos turizmo informacijos centras kviečia į dviračių žygį Jonavos dviračių takais kartu su Jonavos meru Mindaugu Sinkevičiumi, o rugsėjo 20 d. – į pėsčiųjų žygį su LR Seimo nariu Eugenijumi Sabučiu.

Rugsėjo 22 d. Jonavos kultūros centro akcija – teatralizuoti, šokio pasirodymai miesto erdvėse, perėjose, o 18.00 val. šoksime akcijoje „Visa Lietuva šoka“ Sąjūdžio aikštėje.

Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė, palaikydama tvaraus judumo idėją, kviečia prie iniciatyvų prisijungti ir daugiau dalyvių: „Kviečiu visas savivaldybėje veikiančias verslo įmones, įstaigas, nevyriausybines organizacijas, kitus besidominčius asmenis prisidėti prie Europos judumo savaitės ir paskatinti savo darbuotojus, klientus, partnerius daugiau vaikščioti, susisiekimui pasirinkti dviratį, paspirtuką, gal dovanoti viešojo transporto bilietus – visos idėjos yra geros, o Jonava tikrai puikus ir kompaktiškas miestas, kuriame galima išsiversti be automobilio“.

Šiais metais Europos judumo savaitėje pasisakoma už tai, kad daugiau dėmesio būtų skiriama psichinės sveikatos ir judumo ryšiui mieste, kuris pandemijos metu tapo svarbesnis. Kita prioritetinė tema – fizinė sveikata – apima oro ir triukšmo taršos poveikį bei aktyvaus judumo naudą.

Svarbus ir saugumas, todėl kartu akcentuojami naujausi transporto saugumo pokyčiai, riboto judumo žmonių integravimas ir plačių saugaus eismo priemonių taikymas miesto aplinkoje.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: