Įsivaizduokite. Jei nuosavo namo šeimininkas lietaus nuotekas (nuo stogo, savo kiemo) savavališkai pajungia į buitinių nuotekų tinklus, pastarieji per daug apkraunami, valymo įrenginiai perpildomi, nepajėgia išvalyti visų nuotekų, kaip manote – kas nutinka po to? Atsakymas – po gausesnio lietaus, neišvalytos nuotekos, t.y., lietaus vanduo susimaišęs su buitinėmis nuotekomis, veržiasi iš valymo įrenginių.  Surinktas nešvarus lietaus vanduo, ant paviršinių dangų buvę teršalai, tepalai, buitinės atliekos, fekalijos - visa tai gali pradėti tekėti upeliais miesto gatvėmis arba tiesiai į Neries upę. Kad taip nenutiktų, UAB „Jonavos vandenys“ ėmėsi veiksmų – nelegalių vartotojų išaiškinimo.

Beveik visą vasarą įmonė kvietė iš šešėlio trauktis savavališkai prisijungusius ir už paslaugas nemokančius klientus. Tai buvo galima atlikti iki š.m. rugsėjo 1 dienos.  Po šios datos bendrovė su specialia įranga – dūmų generatoriumi - pradėjo nustatinėti savavališkus pasijungimų atvejus.

Rugsėjo mėnesio pradžioje pasirinktas Juodmenos mikrorajonas, P. Vaičiūno gatvė. Per dvi dienas patikrinti 24 privatūs namai, aptikti 7 vartotojai, nelegaliai lietaus nuotekas išleidžiantys į buitinių nuotekų tinklus. Šiuo metu savavališkai pasijungę vartotojai laukia verdikto. Jiems skaičiuojamos baudos, vadovaujantis Aplinkos ministro įsakymu patvirtintomis Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros naudojimo ir priežiūros taisyklėmis.

Nors ir jaučiamas itin dideles buitinių nuotekų valymo įrenginių apkrovimas, anot bendrovės „Jonavos vandenys“ direktoriaus Romo Keliausko, įmonės specialistai nesitikėjo aptikti tokio nemenko pažeidėjų skaičiaus.

„Jonavos vandenys“ ketina ir toliau intensyviai vykdyti nelegalių prisijungimų paieškas. Kur vyks patikrinimai – neatskleidžiama.

Dūmų generatorių nuspręsta įsigyti po to, kai išaiškėjo, jog į įmonės „Jonavos vandenys“ buitinių nuotekų ir paviršinių (lietaus) nuotekų valyklas atiteka didesni kiekiai, kuriuos privaloma sutvarkyti, patiriamos didesnės veiklos sąnaudos, o nuostolius dengia tvarkingai už paslaugas mokantys klientai.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: