„Pasibaisėtina! Gėda !” - vienintelė mintis, kuri kyla atvykus į Jonavos raj. esančias Normainėlių kaimo kapinaites, kuriose galima išvysti šviežiai supiltus kauburėlius. Jau 2019 metais Juškonių kaimo gyventojai tiesiogiai ir padedant jonavoszinios.lt  kreipėsi į Žeimių seniūniją, prašydami sutvarkyti kapinėse esančią koplytėlę, kuri byra gabalais. Regis, visai paprasta skirti šiek tiek lėšų paprasčiausios kapinių koplyčios atnaujinimui, kai seniūnijos centre, Žeimiuose, įrengiami nauji pėsčiųjų takai, asfaltuojami keliai ir atliekami kiti grandioziniai darbai. Keista, kad minėtų darbų kontekste seniūnija nesugeba atrasti lėšų kapinių koplyčios sutvarkymui, kas buvo pažadėta Žeimių seniūno jau prieš penkerius metus. Cituoju Žeimių seniūnijos seniūno F. Pilipavičiaus atsakymą 2019 m. dėl kapinių koplyčios remontavimo: „Minimaliai vidaus remonto darbus planuojame atlikti iki rugsėjo mėnesio, atsižvelgiant į turimas lėšas“.  Pridedama nuoroda į straipsnį ČIA.   

Kyla klausimas ar seniūnijai ir jos administracijai nusispjauti į mirusiųjų atminimą, artimųjų ir tikinčiųjų dvasinius jausmus ?! Ar nuo 2019 metų taip ir nepavyko rasti minėtų lėšų kapinių koplyčios tvarkymui ?! 

Kitas momentas – statomas naujasis ŽŪB „Pauliukai“ galvijų kompleksas, kuris beveik ribojasi su kapinių teritorija. Akivaizdu, jog naujosios statybos nedžiugina ir nedžiugins bendruomenės narių, kurie šiose kapinėse siekiančiose XIX a. vid. lanko anapilin iškeliavusius artimuosius. Į kapines vedantys keliai ir taip nėra geriausios būklės, o dėl ūkinio transporto judėjimo esant lietingam orui susidaro purvynai, klimpsta lengvieji automobiliai. Perspektyva nusimato nekokia – mėšlynai ir tvartai anapus kapinių tvoros. Sunku suvokti dabar matomą vaizdą – kapines, jų fone kylančius tvartus, kas nė iš tolo neprimena mūsų tautos genijaus M. K. Čiurlionio paveikslo „Lietuviškos kapinės”, kuriame atspindima mūsų tautos laidojimo tradicija, gilus mistinis ryšys su anapusybe ir pagarba mirusiesiems. Manome, kad tai dar vienas akstinas skirti dėmesio aptariamai kapinių koplyčios problemai spręsti. 

Šiuo laišku norime atkreipti dėmesį į Žeimių seniūno F. Pilipavičiaus pažadą imtis iniciatyvos kritinės Normainėlių kaimo kapinių koplyčios būklės atžvilgiu, kadangi kapinių koplyčia ir kapinės yra vienintelis paminklas liudijantis apie čia gyvavusią bendruomenę. Tikimės, kad nereikės laukti dar penkerius metus, jog būtų imtasi kapinių koplyčios gelbėjimo darbų. 

Juškonių kaimo gyventojai 

Žeimių seniūno atsakymas į straipsnį  „Juškonių kaimo gyventojai: Pasibaisėtina! Gėda!“

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: