Kelyje Jonava - Kaunas, taip pat atkarpoje, vedančioje nuo AB ,,Achema" link Ukmergės pusės nukreipiančios žiedinės sankryžos, jau prieš kurį laiką atsirado nauji įrenginiai. Jonaviečiai spėlioja, ar šie fiksuos greitį, ar kitus pažeidimus? Klausimai dėl to pasiekė ir redakciją. Portalas jonavoszinios.lt dėl šio klausimo susisiekė su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). 

Direkcijos atstovas Saulius Jansonas atkreipė dėmesį, kad šalia naujų įrenginių galima pamatyti ir informacinius kelio ženklus Nr. 636 „Automatinė eismo kontrolė“.

S. Jansonas akcentuoja, kad šie gali nurodyti ne tik, kad yra fiksuojami greičio rėžimo pažeidimai, bet ir kiti pažeidimai.

,,Pagal Kelių eismo taisykles šio ženklo reikšmė apibūdinama taip: “Kelio ruožas, kuriame įrengti stacionarūs (nekilnojami) nustatyto greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai.“

Pvz., ši įranga fiksuoja ar transporto priemonės turi galiojančią techninę apžiūrą, civilinės atsakomybės draudimą, sumokėtas kelių mokestis ir nustatytus pažeidimus perduoda  į Administracinių nusižengimų registrą", - nurodė LAKD atstovas. 

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija primena, kad greičio viršijimas dažniausiai nulemia itin skaudžias autoįvykių pasekmes ir ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, paisyti kelio ženklų nurodymų, važiuoti leistinu, saugiu greičiu. Kelių eismo taisyklių privaloma laikytis visuomet nepriklausomai nuo to kokios greičio kontrolės priemonės yra taikomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: