Kuo lankytojus traukia Anykščių ir Trakų kraštai?
Anykščiuose gražių vietų „medžiotojus“ traukia ne tik garsusis Puntuko akmuo, šalimais jo esantis Medžių Lajų takas, bet ir ant plieno lynų pakabintas pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Šventosios upę, jungiantis kairiajame krante esantį dviračių taką su dešinėje pusėje esančiu tokiu pat taku. Nuo šio kabančio tilto priešais akis atsiveria išskirtinio grožio gamtos vaizdai.
Vaizdingais peizažais Anykščiams nenusileidžia ir Žaliasis pažintinis pėsčiųjų takas esantis už Trakų įsikūrusio Aukštadvario regioninio parko teritorijoje. Magiškai veikia Spindžio ežero vandens atšvaitai. O pasivaikščiojimas po paslaptingąją sengirę tiesiog užburia keliautojo sielą, jai atsiveria visi ūksmingo miško monai, girdisi girinio alsavimas į nugarą. Būnant Trakų padangėje būtinai reikia aplankyti ir Užutrakio dvarą ir jį supantį tų kraštų perlą – romantiškąjį parką.
Kur verta apsilankyti tada, kai paukščiai ruošiasi palikti Lietuvos padangę?
Ruduo – paukščių atsisveikinimo su Lietuvos padange metas. Tą išsiskyrimo nuotaiką labai patogu pajusti apsilankius beveik šimtmetį Ventės rage stūksančius – ornitologinę stotį ir švyturį.
Nuo pastarojo aikštelės matosi Nemuno delta, Kuršių marios ir priešingoje jų pusėje boluojančios Nidos kopos. Marių bangelių pliauškėjimas ir plaukus kedenantis vėjas kužda į ausį legendą apie kadaise šiame krašte gyvenusius milžinus – Neringą ir Naglį.
Kuo turtingas Panevėžio kraštas?
Panevėžio kraštas turtingas Krekenavos regioniniu parku, kuris driekiasi abipus Nevėžio upės. Krekenavos miestelyje kadaise gyveno romaniškasis lietuvių poetas Maironis. Čia į dangų kyla įspūdingi bazilikos bokštai, netoliese lankytojus kviečia ir ekskursijos po apžvalgos bokštą. Parke taip pat apstu įspūdingų pažintinių takų, kabančių tiltų, čia atsiranda vietos ir lietuvių numylėtiniams stumbrams.
Ką turistams siūlo atokusis Skuodas?
Nuvykę į labiausiai nuo Vilniaus nutolusį Skuodo kraštą tikrai nepasigailėsite. Čia jūsų lauks nepakartojamo įspūdingumo akmenų karalystė Mosėdyje, didžiausias Lietuvos akmuo ties Barstyčiai ir daugiau nei tūkstančio metų senumo Apuolės piliakalnis, menantis IX amžiuje vykusius mūšius su vikingais. Jei ten nukeliausit pavasarį, vasarą ar rudenį, taip pat galėsite gėrėtis Izidoriaus Navidansko botanikos sodo augmenija.