Kaip jau rašėme, buvo paskelbta gruodžio 28 -ąją, trečiadienį, apie 17 val. Panevėžyje iš namų išėjusios 16-metės mamos su 2 mėn. kūdikiu ir negrįžusios paieškos, kurios tęstos ir ketvirtadienį. Policijos duomenimis, mergina ne pirmą kartą išėjo iš namų, taip nutikdavo iki jai pagimdant. Vėliau policija gavo informacijos, kad mergina su kūdikiu galimai pastebėta Jonavoje.

Kiek vėliau paaiškėjo, kad ji pati pagalbos kreipėsi į Jonavos socialinių paslaugų centrą (SPC). Kai į Jonavos SPC ateina dingęs ir policijos ieškomas asmuo, dar su kūdikiu ant rankų, nėra dažnas reiškinys. Visoms specialistėms nerimo tą vakarą netrūko.

Suteikta visokeriopa pagalba

„Vakar, prieš pat 17 valandą, mes sulaukėme merginos, kuri atvyko pas mus į socialinių paslaugų centrą ir paprašė pagalbos.

Jai iš karto buvo suteikta psichologinė pagalba. Tuomet susisiekėm su policijos pareigūnais, iškvietėme medikus, kad apžiūrėtų tiek jauną mamą, tiek jos dukrytę. Medikai konstatavo, kad kūdikis ir mama yra geros būklės – nesužeistos, gerai jaučiasi, nukreipti ją į gydymo įstaigą priežasčių nebuvo. Po medikų apžiūros susisiekėme su Vaiko teisių apsaugos specialistais.

Labai džiaugiamės, jog ji kreipėsi į mus laiku, iki baigiantis darbo dienai, kad galėjome operatyviai sureaguoti, suteikti jai visokeriopą pagalbą“, - ketvirtadienio vakaro įvykius pasakoja Jonavos SPC direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Inga Ruzgienė.

Pasak Ingos Ruzgienės, jaunoji mama buvo linkusi bendrauti su specialistais, kuriuos labiausiai nudžiugino tai, jog panevėžietė teigė žinanti, kur būtų reikėję ieškoti pagalbos, jei Jonavos socialinių paslaugų centre jau būtų pasibaigęs darbo laikas ir užrakintos durys.

Jauna mama tvirtino, kad nebijanti prašyti pagalbos ir žinanti, kur ją gauti – be socialinių paslaugų centro galima kreiptis ir į policiją, ir į Vaikų teisių apsaugos specialistus, tą vakarą sakė panevėžietė.

Turėjo maisto kūdikėliui

Natūralu, jog išvykdami ilgesniam laikui su savimi pasiimame būtiniausius daiktus – dokumentus, pinigus, drabužius, higienos reikmenis ir pan. Jaunos panevėžietės atveju – ji pasirūpino maistu kūdikiui.

„Ką mes matėme, ji su savimi turėjo maistą kūdikėliui.

Labai norėčiau pasidžiaugti mūsų specialistais – psichologe, socialinio centro ir globos centro darbuotojomis – visos labai operatyviai ir globėjiškai suteikė visą pagalbą. Pradedant nuo psichologinės pagalbos mamai ir baigiant kūdikio pamaitinimu ir perrengimu“, - pasakojimą tęsia Jonavos SPC specialistė.

 Netikėtos viešnios

Tikrai nesitikėjome, sako Inga Ruzgienė, tokių netikėtų viešnių, juolab iš Panevėžio. Apie tai, kad ieškoma mergina iš atokesnio miesto,  Jonavos SPC specialistės sužinojo tik iš socialių tinklų.

„Pirmas jausmas, kai išvydome ieškomas panevėžietes – apsidžiaugėme, kad ji laiku atvyko pas mus ir kad galime suteikti pagalbą, jog žmogus neliko kažkur gatvėje nakčiai“,- nauja patirtimi dalinosi specialistė.

Nerimo tą vakarą netrūko

Jei asmuo susiduria su bet kokia problema, krizine situacija, jis laukiamas Jonavos socialinių paslaugų centre.

„Mes išsiaiškiname kartu, kokios pagalbos reikia besikreipiančiam žmogui. Tada vertiname pagal galimybes – ar mes pagalbą suteikiame vietoje, ar mes tarpininkausim, kaip ir kur būtų suteikta pagalba.

Ir be abejo, pirminė pagalba – pirminių poreikių patenkinimas. Kaip ir šioje situacijoje su jauna mama - medikų apžiūra, policijos pagalba, nes mergina su kūdikiu buvo paieškoma, ir vaiko tiesių specialistai, nes ir pati mama nepilnametė.

Jei neturėtų asmuo kur gyventi, Jonavoje yra Krizių centras. Pagalbos spektras pakankamai platus, tik nereikia abejoti ir nebijoti kreiptis“, - sako I. Ruzgienė.  

Tokia padėtis, kai į Jonavos SPC ateina dingęs ir policijos ieškomas asmuo, dar su kūdikiu ant rankų, nėra dažnas reiškinys. Tačiau iš kiekvienos ekstremalios situacijos yra išmokstamos naujos pamokos, įgaunama patirtis. Anot Jonavos SPC direktorės pavaduotojos, visoms specialistėms nerimo tą vakarą netrūko. Jaunas kolektyvas, visos – mamos, tad ir į netikėtas viešnias pažiūrėta su rūpesčiu, kaip į savas dukras.

Šiuo metu jauna panevėžietė mama su kūdikiu saugi, ji ir jos dukrelė pagal gyvenamąją vietą perduoti specialistams Panevėžyje.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: