Vyriausybei leidus atverti mokyklų duris, labai didelis vaidmuo tenka savivaldybėms ir mokykloms, kurios turi apsispręsti, kaip baigs mokslo metus. Kaip paaiškėjo iš Lietuvos savivaldybių apklausos, dauguma savivaldybių ir mokyklų būtų linkusios šiuos mokslo metus pabaigti nuotoliniu būdu, taip pat dar yra neapsisprendusių.

Ar Jonavos mokiniai grįš į mokyklas

Šiandien, gegužės 18-ąją aptarta situacija dėl mokslo metų užbaigimo Jonavos rajono ugdymo įstaigose.

„Švietimo įstaigų vadovų pasitarime šiandien priėmėm sprendimą, kad mokslo metus šiais metais pabaigsime nuotoliniu būdu. Tai nėra vien tik vadovų pozicija. Klausėme ir Jonavos rajono savivaldybės moksleivių savivaldos atstovų, ką jie mano ir kaip jie norėtų pabaigti šiuos mokslo metus. Nors dauguma pasiilgę savo mokslo draugų, mokytojų, tačiau jie taipogi supranta galimą riziką ir mokslo metus linkę užbaigti nuotoliniu būdu. Vieningo sprendimo nėra tik dėl datos, kada bus baigiami mokslo metai. Įstaigos dar tikslinasi mokslo metų pabaigą, bet manau, kad datos bus panašios. Kontaktines konsultacijas gaus dvyliktokai, kurie ruošiasi egzaminams“, - teigia Jonavos r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Birutė Gailienė bei priduria, jog tikimasi, kad rugsėjo 1-oji jau prasidės įpras tu rėžimu.

Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla šiuos mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu, tačiau nuo gegužės 25 d. treniruotės atnaujinamos Jonavos kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniams. Rekomenduojama, kad treniruotės ir sportiniai užsiėmimai būtų vykdomi lauke ir laikantis visų atsargumo priemonių, pabrėžia B. Gailienė.  

Šiandien, gegužės 18-ąją duris pilnai atvėrė ikimokyklinio ugdymo įstaigos, skyriai ir, pasak B. Gailienės, viskas vyksta sklandžiai. Į darželius sugrįžo beveik pusė rajono ikimokyklinukų.

Nuo pirmadienio duris gali atverti vaikų ir neįgaliųjų dienos bei užimtumo centrai ir kitos nestacionarias socialines paslaugas teikiančios įstaigos. Kadangi šalyje vis dar paskelbtas karantinas ir koronaviruso pavojus yra realus, tiek personalas, tiek lankytojai, norėdami likti saugūs, turi imtis visų atsargumo priemonių.

Apklausos rezultatai

Portalas jonavoszinios.lt vykdė gyventojų apklausą: „Ar verta mokiniams grįžti į mokyklas dar šiais mokslo metais?“. Gyventojų nuomonė beveik vieninga.

Apklausoje dalyvavo 836 respondentai. Net 85% (714 balsų) pasisakė už tai, kad mokiniams neverta grįžti į mokyklas, nes bus suirutė be realios naudos. Grįžimui į mokyklas pasisakė 10% apklaustųjų (82 bals.). Atsakymą „Man nesvarbu - elgsiuosi taip, kaip rekomenduos mokyklos vadovybė“ pasirinko 3% dalyvavusių apklausoje (29 bals.). Neapsisprendusiųjų buvo vos 1% (11 bals.).

Jonavos r. savivaldybės nuotrauka 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: