Šiandien jau viešinome, kad pirmąjį savaitgalį, kuomet buvo įrengti blok postai, Jonavos r. 9070 transporto priemonių buvo sustabdyta, 88 apsukta. Tačiau išsamiau paanalizavus situaciją, kaip teisinosi keliauninkai, norintys kirsti „savivaldybių sienas“, aiškėja, kad jiems idėjų netrūksta.  

Įvairūs pasiteisinimai

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) detalizuoja, kokių pasiteisinimų išgirdo pareigūnai iš keliautojų tarp miestų: ukrainiečiai vyko pirkti automobilio, vakaro metu vykta į žvejų parduotuvę, iš Elektrėnų merginos vyko į nuomojamą butą, nors akivaizdžiai matėsi, jog buvo pasipuošusios ir su šukuosenomis, tarsi į šventę.

Bandymas apvažiuoti blok postą

Policijos atstovai fiksavo bandymą techninėmis priemonėmis užblokuotą kelią Darbininkų-Ukmergės gatvėse apvažiuoti, tačiau dauguma laikėsi STOP ženklo.

Šmaikštūs, pavyzdingi ir pikti vairuotojai

„Taip, natūralu, jog ne visiems gyventojams tokie judėjimo apribojimai patiko. Piktinosi tie, kurie buvo neįleisti į miestą.

Džiugu, kad nepaklususių pareigūnų reikalavimams nebuvo. Dauguma vykusiųjų turėjo reikiamus dokumentus, buvo ir pajuokaujančių, kad savo rajono gyventojus pareigūnai ir iš veido galėtų atpažinti“, - praneša Kauno AVPK komunikacijos poskyris, bei priduria, kad vykstančiųjų skaičius tiek šeštadienį, tiek sekmadienį buvo panašus.

Kontrolė švenčių ir darbo metu

Pirmąjį savaitgalį, kuomet buvo įrengti blok postai ir mobilūs policijos patikros punktai, dirbo 11 ekipažų. Abi dienas kartu su pareigūnais dirbo Karo policijos pareigūnai, Lietuvos policijos mokyklos studentai.

Pagal Vyriausybės nutarimą „gyva“ atvykstančiųjų patikra mobiliuosiuose patikros punktuose bus aktyvesnė švenčių dienomis. Sustiprintos keliaujančių asmenų patikros vyko nuo gruodžio 18 d. 13.00 val. iki gruodžio 20 d. 21.00 val., vyks nuo gruodžio 23 d. 13.00 val. iki gruodžio 27 d. 21.00 val. ir nuo gruodžio 31 d. 13.00 val. iki sausio 3 d. 21.00 val.

Pagal Vyriausybės nutarimą įvažiavimai į miestus bus blokuojami fiziniais barjerais iki pat sausio 3-osios – betoniniai blokai nuo kelių nebus patraukiami. Darbo dienomis „gyva“ kontrolė bus sušvelninta, tačiau mobilūs kontrolės postai esant reikalui gali keisti savo vietas.

Policija rekomenduoja savo kelionę susiplanuoti iš anksto, dar kartą peržiūrėti savivaldybių paviešintus kelionių patikrinimo punktus bei fiziniais barjerais užvertus kelius. 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: