Nors šis projektas jau skaičiuoja penktus metus, panašu, kad kiekvienais metais atsiranda vis naujų galimybių jam augti. Projekto vykdytojai pastaruoju metu atkreipė dėmesį, kad nemažai užsieniečių irgi renka Lietuvą. Nors projektas orientuotas į vietinius turistus ir net sunku surasti informacijos anglų kalba, labiausiai užsispyrę keliautojai įveikia ir šias kliūtis, nuo Latvių gidės iki Amerikos ambasadoriaus.

Sąžiningai surinkęs Lietuvą keliautojas teigia, kad tikrai nesitikėjo, nežinojo ir nepagalvojo, kad Lietuvoje gali būti tiek visko: gamtos, neatrastų muziejų, nepaprastų žmonių, kurie buria bendruomenes ir svarbiausia, tikrai įsitikino, kad gyventi galima ne tik Vilniuje. Žinoma, ne visada būna tik teigiamos patirtys, bet ir Lietuva juk nėra šalis iš „Barbės“ pasaulio. O kaip Lietuvą mato užsienio keliautojai pasiryžę šiam iššūkiui?

Projekto vykdytojai ypatingai džiaugiasi užsienio keliautojų istorijomis ir užsispyrimu pamatyti visą Lietuvą, o pamatę jie labai stebisi vis dėlto kokia didelė ši maža šalis.

Buvęs Izraelio ambasadorius J. E. Amir Maimon buvo vienas pirmųjų  užsieniečių, kuris deklaravo, kad surinko Lietuvą dar 2018 m. pabaigoje. Azartiškai įsitraukęs į projektą, rinkimo misiją įveikė vos per kelis mėnesius.

Vėliau sekė įspūdžiai iš Latvijos – gidė, kuri ne tik veža latvius į Lietuvą, bet ir pramogaudama Lietuvoje ją renka (tarp kitko, ji pati labai laukia kada toks projektas vyks ir jos šalyje). Jaunuolis atvykęs iš Amerikos dirbti mokytojo asistentu į Tauragę, taip pat entuziastingai savo įspūdžiais renkat Lietuvą dalinosi ir tinklalaidėje „Living in Lithuania“.

Dėstytojas Vilniaus universitete atvykęs iš Amerikos, taip pat įsitraukė į Lietuvos rinkimą su kitais kolegomis. Panašu, kad net varžėsi kas bus pirmesnis. Surinkęs, savo pasiekimais pasidalino socialiniuose tinkluose, pasigyrė, kad tai buvo vieni įspūdingiausių metų su tiek daug nuotykių ir kelionių, bei uždavė klausimą ar dabar mes jau tapome Lietuvos garbės piliečiais?

O didžiausio dėmesio projektas susilaukė iš Amerikos ambasadoriaus Robert S.Glichrist, kuris ne tik pats gyvai aplankė visas Lietuvos savivaldybes, bet ir aktyviai dalinosi patirtimis socialiniuose tinkluose, visur stengėsi pasidaryti asmenukę su žmonėmis, pas kuriuos įsigijo magnetuką. Šia patirtimi ambasadorius labai didžiuojasi ir džiaugiasi, tai buvo proga aplankyti tikrai visą Lietuvą, dalyvauti ne tik oficialiuose susitikimuose, bet ir pabendrauti su ten gyvenančiais žmonėmis, užsukti ne tik į valstybines institucijas, bet ir pamatyti mažus regioninius verslus, bendruomenes. Ambasadorius susitikimo su projekto organizatoriais metu dalinosi ir linksmais įspūdžiais, kai teko magnetėlį įsigyti ir po darbo valandų užeinant pro tarnybines duris. Kai priėmė šį iššūkį, net nepagalvojo, kad tokia maža Lietuva gali būti tokia didelė. Tik pradėjęs rinkti suprato, kad visas šis procesas tikrai užtrunka ir nebūtinai užteks laiko grįžti į tą pačią vietą du kartus. Labiausiai stebino netikėti regionų atradimai, pavyzdžiui, Rokiškis su puikiu dvaru ir aplinka, tas pats Panevėžys, kur ambasadorius ne tik surinko paskutinį magnetėlį, bet ir įsiamžino Amerikos gatvėje. Ne paslaptis, kad ir kiti ambasados darbuotojai taip pat įsitraukę į šį projektą, dabar žavisi ne tik Lietuvos gamta, maistu ir istorija, bet ir žmonių svetingumu.

Pasak projekto vykdytojų, užsieniečių keliaujančių po Lietuvos regionus skaičius yra didėjantis. Juos ypatingai žavi sutikti žmonės ir smulkūs verslai, maži muziejai ir vietinių dar neatrasti patrauklūs objektai, kurie ir atskleidžia tikrąjį Lietuvos veidą.

Projekto autorė Lina Baublienė džiaugiasi, kad šis projektas tapo ne tik vietinių gyventojų laisvalaikio praleidimo būtu, bet ir pritraukė užsieniečius, kurie apkeliavę visą Lietuvą tampa tikraisiais mūsų šalies ambasadoriais.

Primename, kad šis projektas vyksta nuo 2018 m., kiekvienoje savivaldybėje turite galimybę įsigyti to rajono formos magnetėlį, iliustruota lankomiausiais, svarbiausiais tam rajonui objektais, o surinkus visus 60 – sujungti juos į vieną Lietuvos žemėlapį.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: