Gruodžio 1 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys Rukloje (Jonavos r.) susitiko su Lietuvoje viešinčiu Čekijos Respublikos kariuomenės vadu generolu Aleš Opata. Didžiausioje Lietuvos kariuomenės įguloje kariuomenių vadai aptarė Lietuvos ir Čekijos karinį bendradarbiavimą, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės veiklą, pratybas ir ateities planus.

„Šiandien padėkojau Čekijos kariuomenės vadui už jo nuolatinę paramą stiprinant Baltijos regiono, tame tarpe ir mūsų šalies, nacionalinį saugumą bei gynybą. Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų batalione tarnauja didžiausia Čekijos kariuomenės karių grupė, tai – žinutė, kad kolektyvinei gynybai ruošiamės kartu su kitų NATO šalių kariais. Susitikimo metu taip pat kalbėjome apie saugumo situaciją, perdaviau padėką Čekijos parlamento nariams, prisidėjusiems prie nelegalios migracijos krizės valdymo.“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Dvišalis kariuomenės vadų susitikimas – Čekijos kariuomenės vado ir delegacijos vizito dalis. Generolas Aleš Opata atvyko aplankyti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje dislokuotų savo karių. Karių tarnybos ir kvalifikacijos kėlimo klausimus bei iššūkius aptarė ir šalių kariuomenių vyriausieji puskarininkiai. 

Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimas gynybos srityje vykdomas įvairiose srityse – nuo 2018 m. Čekijos kariai prie Lietuvoje dislokuotos NATO tarptautinės priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, šiuo metu joje tarnauja per 140 skirtingų specialybių Čekijos kariuomenės karių. Taip pat Čekijos Karinių oro pajėgų naikintuvai jau tris kartus saugojo Baltijos šalių oro erdvę NATO oro policijos misijoje. Lietuvos ir Čekijos kariai kaip sąjungininkai dalyvauja bendruose mokymuose ir kituose kariniuose renginiuose.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: