Koronavirusui plintant toliau, viešojoje erdvėje vis pasigirsta nuogąstavimai, kad Rukloje įsikūrusiose kareivinėse - daugybė užsikrėtusiųjų šia liga. Apie tai skelbiančių komentarų galima rasti socialiniuose tinkluose, po portalo jonavoszinios.lt ,,Facebook" paskyroje patalpintais straipsniais, panašios kalbos jau kurį laiką plinta ir iš lūpų į lūpas. Lietuvos kariuomenės atstovai savo ruožtu ramina - susirgimų yra, tačiau situacija kontroliuojama. 

Tikslūs skaičiai neatskleidžiami

,,Lietuvoje daugėjant užsikrėtimų Koronaviruso (COVID-19) atvejų skaičiui ir toliau fiksuojami susirgimai ir kariuomenėje. Taip pat fiksuojamas augantis pasveikusių karių skaičius", - apie esamą situaciją portalą jonavoszinios.lt informavo Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Tomas Balkus.

Visgi, kiek tiksliai sergančiųjų ir pasveikusiųjų yra Rukloje - neatskleidžiama.

,,Mūsų informacijos apsaugos specialistų vertinimu, tokių duomenų nuolatinis teikimas ir atnaujinimas kelia grėsmę atskleisti Lietuvos kariuomenės operacinius pajėgumus", - teigė T. Balkus.

Sugriežtino apsaugą 

Kariuomenės atstovas teigė, kad nors išskirtinai didelių židinių kariniuose vienetuose nefiksuojama, Lietuvos kariuomenė, stengdamasi apsaugoti užduotis vykdančius karius, šią savaitę dar labiau sugriežtino COVID-19 viruso plitimo rizikos valdymui taikomas priemones, kurios užtikrina situacijos valdymą kariniuose vienetuose:

-Siekiant valdyti viruso plitimą Lietuvos kariuomenėje tarnaujantys NPPKT kariai ir toliau liks savo tarnybos vietose daliniuose. Jų išleidimo į namus sąlygos bus koreguojamos atsižvelgiant į  Medicininių operacijų centro rekomendacijas;

-Sergantys kariai ir darbuotajai ir toliau priklausomai nuo aplinkybių yra izoliuojami ir gydomi karinių vienetų teritorijoje arba jeigu turi tam sąlygas ir patys pageidauja gydosi namuose, kaip ir visi kiti Lietuvos piliečiai, kurie neturi simptomų arba jiems nereikalingas gydymas stacionare; 

-Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje nuo rugsėjo mėnesio veikia Medicininių operacijų centras, kuriame sekama COVID-19 ligos situacija šalyje ir kariuomenėje. Centras reaguoja į besikeičiančią situaciją ir Lietuvos kariuomenės vadovybei teikia efektyvias rekomendacijas viruso plitimo stabdymui daliniuose;

-Specialistų kursai vykdomi nuotoliniu būdu, palikti tik būtini kovinei parengčiai išlaikyti kursai laikantis visų saugumo reikalavimų;

-Visas karinis rengimas vykdomas tik karinėse teritorijose;

-Ribojamas judėjimas tarp karinių vienetų, bei patekimas į karinius dalinius;

-Visuomeninių, socialinių renginių su civiliais nutraukimas.

Padeda ir kitoms institucijoms

T. Balkus akcentavo, kad dėl koronaviruso šalyje susiklosčiusi situacija nekeičia pagrindinės kariuomenės užduoties – pasirengimo ginkluotai šalies gynybai.

,,Todėl, pasitelkusi papildomas saugumo priemones, kariuomenė ir toliau privalo užtikrinti, jog kariai atliks savo pareigą, besirengdami šalies gynybai ar padėdami kitoms su viruso plitimu kovojančioms institucijoms", - teigė T. Balkus.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: