Nors Lietuvoje yra  draudžiama deginti nenupjautą ir nesurinktą sausą žolę, nendrynus, ražienas, tačiau kiekvieną pavasarį šalyje pleška nemaži pernykštės žolės plotai.  Praėjęs gegužės savaitgalis buvo „karštas“ Jonavos ugniagesiams gelbėtojams. Teko gesinti ir degančią žolę, ir miško paklotę, ir liepsnojantį sodo namelį.

Gegužės 13 d., apie 15 val., Šveicarijos sen., Londono k., Ąžuolo g., 10 arų plote degė miško paklotė. Gaisrą gesino ir tolesnius darbus bei budėti pasiliko 1 miškininkas. Įvykis tiriamas.

Gegužės 14 d., apie 13 val., Šveicarijos  sen., Dumsių k., degė žolė ir miško paklotė. Išdegė apie 1 ha. Gesinti padėjo miškininkas. Įvykis tiriamas.

Gegužės 14 d., apie 15 val., Upninkų sen., Dubių k., Miško g., SB ,,Šventoji“ 10 arų plote degė žolė. Įvykis tiriamas.

Gegužės 14 d., apie 22 val., gautas pranešimas, kad Šveicarijos sen., Ratušėlių k., Liepų g., SB „Baravykas“ dega namo stogas atvira liepsna. Atvykus ugniagesiams, medinio, karkasinio su priblokuotu garažu ir atvira medine lauko terasa, vieno aukšto sodo namo stogas degė atvira liepsna.

Gaisro metu nudegė ir buvo išardytas visas pastato stogas, išdegė medinė lauko terasa su joje buvusiais lauko baldais, išdegė sodo namo vidus, sudegė baldai ir įvairūs namų apyvokos daiktai.

Parengta pagal gelbėjimo tarnybų suvestinių pirminius duomenis*.

*Pirminiai duomenys - tai įvykio vietoje surinkta pradinė informacija, duomenys, liudininkų ar įvykio dalyvių parodymai, kurie gali pasikeisti atliekamo tyrimo metu. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: