Liepos 1 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai baigė teikti pagalbą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

KASP kariai net 50 savaičių vykdė Taikos meto užduotis: kontroliavo migruojančių civilių srautus ar padėjo vykdyti jų sveikatos patikras pasienio kontrolė postuose, atlikto užsikrėtusiųjų koronavirusu apklausas ir teikė informaciją Karštojoje linijoje 1808. Taip pat padėjo palaikyti viešąją tvarką Vilniaus, Kauno, Palangos oro ir Klaipėdos jūrų uostų kontrolės punktuose bei tikrino ar keleiviai pateikė teisingus duomenis ir informaciją pagal NVSC nustatytus reikalavimus.

„Lietuvos kariuomenės pareiga būti pasiruošus ne tik karo, bet ir taikos meto užduotims. Didžiuojuosi kariais, kurie savo pareigą pandemijos metu atliko šauniai. Mes pasiruošę padėti ir prisidėti prie Lietuvos saugumo ir stiprinimo visada, esant įvairioms situacijoms,“ – teigė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys

Pirmosios koronaviruso bangos metu net 1500 karių savanorių dalyvavo teikiant pagalbą NVSC, o antrosios pandemijos metu 850 karių savanorių ir apie 200 profesinės karo tarnybos karių savo žiniomis ir atsakingu darbu prisidėjo suvaldant COVID-19.  „Karių savanorių indėlis, valdant pandemiją, neįkainojamas. Tos papildomos darbo rankos, siekiant atsekti užsikrėtimo grandines, identifikuoti infekcijos šaltinį ir jį izoliuoti, taip užkertant kelią infekcijai toliau plisti, darbas oro uostuose, jūrų uoste, yra aukso vertės. Dėkojame už ryžtą, drąsą, už tai, kad, suprasdami situacijos rimtumą, galite reaguoti taip greitai ir taip profesionaliai,“ – dėkojo NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Kaip nustato įstatymai, Lietuvos kariuomenė gali būti pasitelkta teikti pagalbą civilinės saugos sistemos pajėgų subjektams paskelbus ekstremalią situaciją. Lietuvos kariuomenė gali būti pasitelkiama padėti civilinės saugos sistemos pajėgoms tuomet, kai Krašto apsaugos ministras iš Valstybės ekstremalios situacijos komisijos pirmininko gauna rašytinį prašymą padėti civilinės saugos sistemos pajėgoms vykdyti gelbėjimo ir kitų neatidėliotinų darbų užduotis.

 

KASP informacija ir nuotraukos.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: