Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, rugsėjo 27 – spalio 3 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 977 greičio viršijimo atvejus.


Savaitės lakstūnas fiksuotas šeštadienį, spalio 2 d., apie 12.40 val. Kauno r., kelyje A1, kuomet „BMW“ vairuotojas, vietoje nustatyto maksimalaus 130 km/val greičio, važiavo 198 km/val greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu. Netrukus pareigūnai užfiksavo ir dar vieną greičio mėgėją – po valandos, apie 13.40 val., magistraliniame kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, kur leidžiamas maksimalus 90 km/val greitis, vyro (gim. 1991 m.) vairuojamas automobilis „VW Touran“ važiavo 166 km/val greičiu. Už greičio viršijimą vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. 


Tą pačią dieną Kauno rajone užfiksuotas ir eismo įvykis, kurį sukėlė neblaivi moteris.

Patruliuojantys policijos pareigūnai apie 13.10 val. gavo pranešimą apie įvykusį eismo įvykį Kauno r., Ramučių kaime, kurio metu susidūrė automobiliai „Toyota Yaris“ ir sunkvežimis „Volvo“. Aiškinantis įvykio aplinkybes, paaiškėjo, kad „Toyota Yaris“ vairuotoja (gim. 1956 m.), važiuodama nesilaikė saugaus atstumo nuo priekyje važiavusio, vyro (gim. 1977 m.) vairuojamo sunkvežimio su puspriekabe, dėl to atsitrenkė į puspriekabės galinę dalį ir ją apgadino.

Bendraujant su „Toyota Yaris“ vairuotoja, pareigūnams kilo įtarimų jai esant neblaiviai. Moteris prisipažino prieš valandą vartojusi alkoholio, jai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,32 prom. 


Savaitgalį, spalio 2–3 d., Kelių patrulių kuopos pareigūnai Kaune ir Jonavoje vykdė policinę priemonę, skirtą neblaiviems vairuotojams ir įvairiems KET pažeidimams išaiškinti. Per abi dienas patikrinus apie 2,7 tūkst. transporto priemonių, buvo išaiškinti 6 neblaivūs vairuotojai, tarp kurių vienas vairuotojas automobilį neblaivus vairavo pakartotinai, neturint teisės vairuoti, kai ši buvo atimta. 


Šįryt Patrulių rinktinės pareigūnai Kauno r., ties Ramučių k., patikrino dar apie 1,5 tūkst. vairuotojų ir nustatė penkis neblaivius vairuotojus (tarp jų ir sunkiasvorės transporto priemonės vairuotoją) bei vieną neblaivų dviratininką (visiems jiems nustatytas lengvas girtumo laipsnis). Nustatytas ir vienas vairuotojas, vairavęs automobilį neturint teisės to daryti, kai teisė vairuoti buvo atimta. 


Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 11 neblaivių automobilių vairuotojų ir du dviratininkus. Vienas jų (gim. 1984 m.) – rugsėjo 28 d. apie 12.05 val., Kėdainių r., Krakių mstl., vairavo dviratį neblaivus, kai jam buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,00 prom. Taip pat išaiškinti ir 7 asmenys, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.


Kauno apskrityje šiais metais žuvo 9 eismo dalyviai (pernai iki spalio mėnesio pabaigos – 20), dar 517 sužeistų (pernai – 535). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: