Ateinantį savaitgalį bus duotas startas naujam Baltijos moterų tinklinio lygos sezonui. Šiais metais turnyro finale pirmą sykį įvyko Lietuvos derbis, kuriame „Kaunas-VDU“ nugalėjo Jonavos „Aušrinę“ ir apgynė čempionių vardus. Nenuostabu, kad ir šiemet abi komandos yra nusiteikusios kautis dėl aukščiausių vietų.

Šiame Baltijos moterų tinklinio lygos sezone rungtyniaus dešimt komandų – dvi iš Lietuvos, po keturias iš Latvijos bei Estijos.

Prie „Kauno-VDU“ komandos vairo šią vasarą stojo Saulius Matikonis, o jo asistente tapo ilgametė kauniečių žaidėja Viltė Bogdanovič.

„Kaip pavyko pasiruošti sezonui, matysime po pirmųjų keleto rungtynių. Pasiruošimas vyko pagal planą, svarbiausia yra neturėti traumų ir nesusirgti. Kaip ir kiekvienoje komandoje, natūralu, kad vasarą įvyko tam tikrų pokyčių, tačiau džiugu, kad dauguma komandos narių išliko ir nori toliau kartu siekti aukščiausių tikslų sezone“, - sakė V. Bogdanovič.

Lietuvos čempionės Jonavos „Aušrinės“ gretose pokyčiai įvyko ne tik sudėtyje, bet ir valdžioje – naująja komandos prezidente tapo Rita Lisauskienė, šiose pareigose pakeitusi ilgametį vadovą Bronislavą Liutkų. Visgi Jonavos ekipa išsaugojo savo praėjusio sezono lyderes, o tarp naujokių yra tinklininkė iš JAV Jessica Angounou. Dviejų paskutinių Baltijos čempionatų prizininkės ir naujame sezone taikysis į aukščiausias vietas.

„Komandos sudėtis gerokai atjaunėjo. Pavyko išsaugoti penkias startinės sudėties žaidėjas, o apskritai didžiąją komandos dalį sudaro studijuojantis ir dirbantis jaunimas bei moksleivės. Turime viešnią iš JAV, kuri pati parodė didelį norą išmėginti savo jėgas Baltijos ir Lietuvos tinklinio lygose. Turime veržlų fizinio parengimo trenerį, kuris padėjo pasiruošti sezonui. Po pasirodymo A. Ogonausko turnyre ruošiamės akistatoms su perspektyviomis Rygos komandomis. Labai laukiame starto ir tikime, kad sezonas bus įdomus ir spalvingas“, - mintimis dalinosi Jonavos klubo trenerė Raimonda Strelkauskaitė.

Savaitgalį abi Lietuvos komandos viešės Latvijoje. Šeštadienį „Kaunas-VDU“ susitiks su Rygos RVS-LU komanda, o „Aušrinė“ – su Rygos RSU-MSG tinklininkėmis. Sekmadienį lietuvės apsikeis priešininkėmis.

Baltijos moterų tinklinio lygos reguliariojo sezono finišas numatomas vasario 4 dieną. Aštuonios stipriausios komandos pateks į ketvirtfinalį, kurio mačai bus žaidžiami vasario 10-25 dienomis. Finalo ketvertas vyks kovo 2-3 dienomis.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: