Šią savaitę VŠĮ „Jonavos ligoninė“ ruošiasi pokyčiams. Nuspręsta iki lapkričio 16 dienos, esant poreikiui, Jonavos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje priimti Kėdainių gimdyves, mat šio miesto ligoninės skyriuje Covid – 19 protrūkis. Tuo pačiu Jonavos ligoninė, vykdydama pavestus nurodymus, rengiasi įkurti naują skyrių korona virusu sergantiems pacientams prižiūrėti ir gydyti.    

Pagalba Kėdainiams

VŠĮ Kėdainių ligoninė laikinai nepriims gimdyvių. Akušerijos ir ginekologijos skyriuje bus atliekama visapusiška patalpų dezinfekcija, nes koronaviruso infekcija (COVID-19) lapkričio pradžioje buvo nustatyta 4 skyriaus darbuotojams. Asmenys nedelsiant buvo izoliuoti. Taip pat dar 7 asmenys yra saviizoliacijoje dėl galimos rizikos ir turėto kontakto su minėtais sergančiaisiais. Sutarta, kad iki lapkričio 16 dienos, tol kol bus uždarytas skyrius Kėdainiuose, gimdyves priims arti esanti Jonavos ligoninė. Mūsų ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius pasirengęs suteikti įvairiapusę paramą kolegoms bei moterims, tapsiančiomis mamomis.

„Vakar sulaukiau Kėdainių ligoninės direktoriaus skambučio su pagalbos prašymu -Jonavos ligoninėje priimti gimdyves. Galiu patikinti, kad Jonavos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje šiai akimirkai Covid -19 židinio nėra, skyrius yra „švarus“, darbuotojai nėra saviizoliacijoje, visi – dirbantys. Prieš priimant pacientes, jos yra tiriamos, kol laukia atsakymo – izoliuojamos. Pacienčių priėmimui pajėgumų šiai dienai turime ir esame pasiruošę pagelbėti kolegoms“, - sako VŠĮ „Jonavos ligoninė“ direktorius Paulius Vasilavičius.

Kaip ir pirmojo karantino metu, taip ir antrojo - galioja tos pačios taisyklės gimdyvėms bei jų sutuoktiniams ar partneriams, kuriems rekomenduojama nedalyvauti gimdyme. Esant primygtinam gimdyves prašymui, atsakingo gydytojo sutikimui, sutuoktiniui ar partneriui gimdyme leidžiama dalyvauti tik atlikus COVID-19 testą ir gavus neigiamą tyrimo rezultatą, ne anksčiau nei 48 val. iki gimdymo pradžios. Gimdyme dalyvaujantis sutuoktinis ar partneris visą laiką privalo dėvėti ne nosį ir burną dengiančią kaukę, o respiratorių FFP2 (KN95) klasės ir vykdyti kitus medicinos personalo nurodymus.  

Pacientų lankymas

Kalbant apie Jonavos ligoninės hospitalizuotų pacientų lankymą – jis kol kas draudžiamas. Lankyti hospitalizuotus pacientus draudžiama nuo lapkričio 4 -osios, kuomet šio mėnesio pradžioje, ligoninėje nustatytas Covid -19 židinys.  

„Visos ligoninės patalpos dezinfekuotos kelis kartus, tačiau šiame etape, kol dar turime židinį ir kol grėsmė nėra pilnai pašalinta, pacientų lankymas nėra leidžiamas. Tik visapusiškai pašalinus užsikrėtimo riziką, atnaujinsime anksčiau sustabdytų paslaugų teikimą bei pacientų lankymą“, - sako P. Vasilavičius.

Rengiamasi atidaryti naują skyrių Covid pacientams

Greitu laiku Jonavos ligoninėje atsiras stacionarinių lovų, skirtų COVID-19 liga sergančių pacientų priežiūrai ir gydymui.  

„Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu ir organizuojančios įstaigos Kauno klinikų pavedimu, šios savaitės pabaigoje Jonavos ligoninėje atidarysime „kovidinių“ pacientų skyrių. Iki tol, visos planinės paslaugos ligoninėje yra stabdomos, išskyrus Konsultacinės poliklinikos antro lygio konsultacijas.

Kol mes turėsime žmogiškųjų išteklių, Konsultacinės poliklinikos veikla vykdoma įprastai. Tačiau didžiąją dalį resursų koncentruosime į „kovidinį“ skyrių. Tuomet srautai negalės maišytis – tas pats medikas negalės ryte dirbti Covid skyriuje, o po pietų konsultuoti kitų pacientų. Medikai, pasiryžę dirbti „kovidiniame“ skyriuje, konsultacinėje poliklinikoje konsultuoti nebegalės.  Vadinasi, srautai bus valdomi, o pritrūkus žmogiškųjų išteklių, su pacientais dėl paskirto vizito konsultacijai bus susisiekiama atskirai. Jeigu su Jumis nesusisieks Konsultacinės poliklinikos registratūros darbuotojai ir neatšauks vizito ar nesiūlys pakeisti jo laiko, tai viskas vyks Jums numatytu laiku ir numatyta tvarka“, - apie būsimą tvarką pasakojo ligoninės vadovas.

Naują Covid pacientų gydymo skyrių ketinama įrengti ne pagrindiniame pastate, kad išvengti pacientų ir darbuotojų srautų maišymosi, o Jonavos ligoninei priklausančiame Slaugos skyriaus pastate. Pastarajame slaugomi pacientai dalinai išleidžiami pas artimuosius, o likę bus keliami į ligoninės pagrindinio pastato trečiąjį aukštą. Namo bus išleidžiami tik tie, kurie pagal medicinines indikacijas gali būti išleidžiami ir įsitikinama, kad namuose jais bus pasirūpinta.

Lovų turima įrengti ne mažiau 25 su deguonies terapija ir 2 reanimacijos - intensyvios terapijos su DPV (dirbtine plaučių ventiliacija). 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: