Jau kurį laiką Galimybių pasą nemokamai išduoda Registrų centro Jonavos klientų aptarnavimo padalinys, esantis rajono savivaldybės pastate, 4 aukšte, 413 ir 414 kabinetuose. Elektroninėmis priemonėmis nesinaudojantiems asmenims Galimybių pasas nemokamai išduodamas pateikus asmens dokumentą. Šie klientai aptarnaujami ir be išankstinės registracijos.

Kiek jonaviečių pasinaudojo šia paslauga, atsako Registrų centro komunikacijos skyriaus atstovas spaudai Mindaugas Samkus. Pasak jo, jonaviečiai nedelsė ir pirmomis dienomis, kai atsirado galimybė atsispausdinti Galimybių pasą, suskubo pasinaudoti šia paslauga.

„Registrų centro klientų aptarnavimo padalinys Jonavoje nuo gegužės pabaigos, kai šalyje pradėjo veikti Galimybių pasas iš viso jau atspausdino beveik 3 tūkst. Galimybių pasų. Pirmuosius Galimybių pasus jonaviečiai Registrų centre atsiėmė gegužės pabaigoje, kai, kaip minėta, visoje Lietuvoje atsirado tokia galimybė.

Pagrindinė vieta, kur žmonės atsiima savo Galimybių pasus, yra portalas gpasas.lt, kur prisijungus su savo elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis (e. bankininkyste ar e. parašu), Galimybių pasą galima išsisaugoti savo telefone ar atsispausdinti. Tokių priemonių neturintys ir jomis nesinaudojantys Galimybių pasą iki šiol galėdavo atsiimti Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose ar nurodytoje vietoje atvykus mobiliai Registrų centro komandai.

Natūralu, kad pastaruoju būdu atsiimti Galimybių pasą dažniausiai naudojasi vyresnio amžiaus gyventojai, tačiau pasitaikė atvejų, kai atvyko ir vidutinio amžiaus gyventojai, ir jaunimas“, - teigia M. Samkus.

Kiti Galimybių paso atsiėmimo būdai

Primenama, kad gyventojai Galimybių pasą atsispausdinti ir jį atsiimti gali viename iš „Sodros“ klientų aptarnavimo skyrių/priimamųjų nuo rugsėjo 2 d.  Vykstant į „Sodrą“, būtina iš anksto užsiregistruoti vizitui.  Kreipiantis dėl Galimybių paso, reikės pateikti asmens dokumentą ir pasirašytą paprastos formos prašymą.  

Galimybių pasas taip pat išduodamas Lietuvos pašto skyriuose ir „Pay Post“ klientų aptarnavimo vietose.

Per 700 vaistinių, priklausančių „Benu“, „Eurovaistinės“, „Gintarinės vaistinės“ ir „Norfos vaistinės“ tinklams, nuo ketvirtadienio nemokamai išduoda galimybių pasus jų pageidaujantiems gyventojams. Galimybių paso pageidaujantys gyventojai vaistinės darbuotojui turės pateikti asmens dokumentą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: