Gamta atsiveria visu grožiu ir kviečia keliauti po saugomas teritorijas – nacionalinius ir regioninius parkus... O keliaujant pasiimti Saugomų teritorijų PASĄ bei kiekviename parke užsidėti antspaudą, kad čia buvai. Nuo gegužės 1 dienos ir visą vasarą skelbiamas SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASO konkursas!  

Kas aplankys visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus bei SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASE pasižymės, kad juose buvo, tas laimės prizą – knygą apie saugomas teritorijas. O kas papildomai dar įsigis savanorišką lankytojo bilietą kiekviename parke ir parems saugomą teritoriją, dovanų gaus kelioninę kuprinę. 

Konkurso sąlygos: keliaukite po saugomas teritorijas nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 31 d., užsukite į nacionalinių, regioninių parkų lankytojų centrus, pasmalsaukite - ką verta pamatyti gamtoje… Nepamirškite ST pase užsidėti antspaudą! Nepamirškite įsigyti lankytojo bilieto! 

Antspaudus galima užsidėti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose arba prie jų įėjimo lauke įrengtose vietose. 

Saugomų teritorijų PASĄ (lankstinuką) galite gauti lankytojų centruose arba atsispausdinti 

Surinkę 35 antspaudus (5 nacionalinių, 30 regioninių parkų), atvykite į Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą (Vilnius, Antakalnio g. 25), kur gausite knygą apie saugomas teritorijas arba kuprinę dovanų. 

Keliaukite po saugomas teritorijas, kurios dabar kaip niekad puikiai pritaikytos lankymui! Pastaraisiais metais nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose pastatyta apie 20 apžvalgos bokštų, įkurti lankytojų centrai su įdomiomis ekspozicijomis, veikia 9 gamtos mokyklos, pasivaikščioti kviečia daugybė pažintinių takų, pasigrožėti mūsų šalies kraštovaizdžiais galite nuo naujai įrengtų regyklų, naujai pritaikytų lankymui piliakalnių.

Gegužės 13 d. prie Punios piliakalnio vyks saugomų teritorijų lankymo sezono atidarymo renginys – festivalis „SAUgoma ir TAU“! Čia Tavęs lauks daugybė žaliųjų edukacijų, žaidimų, susitikimų su įdomiais žmonėmis ir saugomų teritorijų specialistais! Čia veiks nacionalinių, regioninių parkų ir rezervatų mugė, savo produkciją (medų, žolelių arbatas, amatininkų dirbinius ir kt.) pristatinės Saugomų teritorijų produkto ženklo turėtojai. Vakare keliauti po saugomas teritorijas kvies ir koncertuos Marijus Mikutavičius.

Atraskite YPATINGĄ Lietuvą – saugomas teritorijas! SAUgoma ir TAU!

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: