Spalio 6-ąją Lietuvos automobilių kelių direkcija (Kelių direkcija) išplatino pranešimą spaudai, kuriame praneša, jog atliekant remonto darbus iki metų pabaigos bus sutvarkyta virš 130 km valstybinės reikšmės kelių.

Kaip skelbia Kelių direkcija per šiuos metus remonto darbus planuoja baigti 82 km rajoninių ir daugiau kaip 32 km krašto kelių. Dalyje šių ruožų yra atliekami paprastojo remonto darbai, kurių metu ne tik kelio danga, bet ir kiti į ruožą patenkantys kelio elementai: atnaujinamas kelio ženklinimas, sutvarkomi kelkraščiai, autobusų sustojimo peronai ir įvažiavimai į autobusų stoteles, atliekami dangų suvedimai esamose nuovažose, esant poreikiui bei atsižvelgiant į eismo saugumo situaciją atitinkamame kelio ruože, įrengiamos ir įvairios eismo saugumą didinančios priemonės (greičio mažinimo kalneliai) ir pan. Daugumoje iš šiais metais tvarkomų paprastuoju remontu rajoninių kelių ruožų taikomos prevencinės priežiūros priemonės, kurioms naudojamos pigiausios, paprasčiausios ir greičiausiai įgyvendinamos remonto technologijos (pvz., paviršiaus apdaras, viršutinio asfalto sluoksnio pakeitimas ir pan.).

Visame Jonavos rajone atrasime kelių ir gatvių ruožų, kurie priklauso Kelių direkcijai. Jie driekiasi ne tik kaimiškose mūsų rajono vietovėse, bet ir pačiame Jonavos mieste – tai yra J. Ralio, J. Basanavičiaus, Žeimių, Kauno, Ąžuolų ir Darbininkų gatvės. Atsižvelgiant į Kelių direkcijos paskelbtą informaciją, paprašėme patikslinti, ar šių metų planuose yra numatyti kelių remonto darbai Jonavos rajone?

„Pagal turimas sutartis Jonavos savivaldybėje esančiuose valstybinės reikšmės keliuose darbai nevyksta. Kaip jau buvo minėta, tvarkomi kelių ruožai yra atrenkami pagal prioritetinių eilių sąrašą, parengtą vadovaujantis valstybinės reikšmės kelių remonto metodikomis. Sąrašus ir metodikas rasite ČIA“, - patikslino Kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus Vyriausioji komunikacijos vadybininkė Eglė Nemanytė.

Remiantis Kelių direkcijos skaičiavimais, vidutinė 1 km valstybinės reikšmės rajoninio ir krašto kelio paprastojo remonto kaina, kai pilnai kečiamas asfaltas, siekia apie 621 tūkst. Eur, kapitalinio remonto – nuo 2 iki 2,5 mln. Eur. Tuo tarpu prevencinių priemonių kaina yra net kartais mažesnė ir siekia apie 186 tūkst. Eur 1 km kelio. Laiku pritaikius prevencinės priežiūros priemones, kelio naudojimo laikotarpį galima pratęsti iki 10 metų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: