Kaip jau esame skelbę, lapkričio 10-ąją surengta antroji akcija, kviečianti jonaviečius nemokamai ir be išankstinės registracijos pasitikrinti savo odos darinius vėžio prevencinėje akcijoje.  

Pirmoji akcija buvo surengta birželio 30-ąją, antroji - praėjusį penktadienį, kur gyventojai, norėję pasitikrinti savo odos darinius galėjo apsilankyti Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) patalpose nuo 13 val. iki 17 val. 

Kaip ir šią vasarą, taip ir lapkričio 10-ąją į Jonavą atvyko Astos Dumbliauskienės odos klinikos gydytojos dermatovenerologės Nastasija Savickaja ir Asta Dumbliauskienė, kuri primena pagrindines taisykles tiems, kas savarankiškai nori stebėti savo apgamų būklę.    

,,Beveik po pusmečio sugrįžti į Jonavą džiugu, matau, kad ir atvykusių jonaviečių nuotaikos geros ir laukia savo vizito odos patikrai. Gerai, kad žmonės tikrinasi, kad rūpinasi savimi, ir ši iniciatyva yra sveikintina, kuri paskatina susiimti ir ateiti pas specialistus. Net jei ir aptinkame nemalonių pokyčių odoje, raginame nepanikuoti, o nukreipiame antrinei patikrai. Vis tik, jeigu nepavyksta atvykti pas specialistus, nuolat raginu stabėti savo odą pagal ABCD taisyklę: A – asimetrija. Ar apgamas taisyklingas, ar jis po truputį keičia formą. B – Border -  kraštų netolygumas, ar jie taisyklingi, o gal pradeda ištrupinėti. C -  Color –  ar apgamo spalva yra tolygi, ar atsiranda papildomų spalvų. D -  diametras – apgamo skersmuo toks kaip visada, ar pradeda neadekvačiai didėti. Jei pastebėjote vieną ar kelis iš šių taisyklių savo odoje, vertėtų pasitikrinti pas dermatologą“, - lapkričio 10-ąją pasakojo Odos klinikos Vilniuje gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė. 

Šios akcijos surengtos pagal patvirtintą Jonavos r. savivaldybės tarybos Visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, kurioje numatytos priemonės onkologinėms, profilaktinėms patikroms.  

,,Pagal 2023 metų Visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, vykdome asmenų, nepatenkančių į Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas ribas, profilaktines patikras. Pagal šią Programą gyventojus raginame pasitikrinti ne tik odos darinius, bet ir Jonavos ligoninėje atlikti krūtų echoskopiją, mamogramą, taip pat Jonavos pirminiame sveikatos priežiūros centre atlikti PSA tyrimą – diagnostinę priemonę, leidžiančią aptikti ankstyvąsias prostatos vėžio stadijas, taip pat atlikti kiaušidžių vėžio žymens - onkocitologinį tyrimą.  Šiai programai 2023-iems metams onkologinei prevencija skirta apie 32 tūkstančius eurų”, - sakė Jonavos r. savivaldybės gydytoja Renata Merfeldienė.   

Tą lapkričio 10-ąją apie 180 jonaviečių  pasitikrino savo odos darinius. Kaip teigia akcijos organizatoriai, gyventojams buvo sudarytos patogios sąlygos apsilankyti pas gydytojas dermatovenerologes, buvo išvengta spūsčių ar ilgo laukimo eilėse. O laukiantiems savo vizito pas gydytojas, gyventojams suteikta papildoma informacija ir apie kitas vykdomas prevencines akcijas.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: