Duobės gatvėse atsiveria ne tik pavasarį, bet ir ištisą žiemą, o staigūs orų pokyčiai, kaip kad yra šią žiemą -  šaltis, sniegas, atodrėkis ir vėl šaltis - nepalankūs visiems keliams.

Duobių tvarkymo efektas šaltu asfaltu - trumpalaikis

Štai ir vairuotojai pastebi, kad kartas nuo karto, kelio viduryje ar kelkraštyje atsiveria duobė, dėl kurios gali nutikti eismo įvykis. Gruodžio 21-ąją socialiniuose tinkluose pasipylė vairuotojų perspėjimai, kad Fabriko gatvėje atsivėrė didelė duobė, į kurią įvažiavo ir ratus sugadino kelios transporto priemonės. Kaip teigė komentatoriai, duobė tą patį vakarą buvo pažymėta, kiek vėliau – užtaisyta.

Pasak Jonavos miesto seniūnijos, šią žiemą pasitaikė vos vienas, du incidentai, kuomet skubos tvarka teko užlopyti tokias netikėtai atsivėrusias duobes. Tačiau duobių tvarkymo efektas jas užpilant šaltu asfaltu iš tiesų trumpalaikis. Tai yra tik gelbėjimasis iš padėties, laikinas sprendimas, užlyginant dideles, gilias duobes. Tikrasis remontas, kai duobės užliejamos karštu asfaltu, vyksta šiltuoju metų sezonu, o šaltuoju asfaltu gatvės taisomos esant nepalankioms oro sąlygoms: įšalui, drėgmei.

Ar jau suskaičiuotos atsivėrusios duobės?

Kaip žinia, mieste yra gatvių, kurias prižiūri ne tik seniūnija, bet ir AB „Kelių priežiūra“. Pastarajai įmonei priskiriamos J. Ralio, J. Basanavičiaus, Žeimių, Kauno, Ąžuolų, Darbininkų gatvės, rajono bei užmiesčio keliai.

AB „Kelių priežiūros“ pasiteiravome, ar jau suskaičiuotos, patikrintos atsivėrusios duobės, išdaužos jų prižiūrimoje teritorijoje? Ar gauti vairuotojų pranešimai apie tai? Su kokiais iššūkiais susiduria įmonė šią permainingą žiemą?

„Iššūkiai standartiniai – pūgos, sniegas, plikledis. Skundų negavome. Kalbant apie išdaužas - tvarkome, kai tik pastebime. Nuostoliai atskirai Jonavai nevedami, nes Jonavos kelių tarnyboje – 3 meistrijos (Jonavos, Kaišiadorių, Karčiupio). Informuojame, kad Jonavos meistrija prižiūri 320,5 km, iš kurių 300 Jonavos rajone“, - teigia AB „Kelių priežiūra“ Jonavos kelių tarnybos vadovas Valerijus Krugliakovas.

Bendra padėtis Lietuvoje

AB „Kelių priežiūra“ informuoja apie bendrą situaciją Lietuvoje. Anot įmonės, nutirpęs sniegas keliuose – laikinas reiškinys. Jau šios savaitės pabaigoje grįžta šalčiai, o su jais – plikledis.

„Nesuklysime pasakę, jog ši žiema Lietuvoje yra rekordiška – ekstremali sezono pradžia ir netikėta šilumos banga besibaigiant metams. Dėl vyraujančio nepastovaus oro formuojasi plyšiai, o į juos patekęs vanduo užšąla ir deformuoja dangą. Keliuose eismas vyksta nuolat, tad ruožuose atsiranda keliones sunkinančios išdaužos. Todėl šiuo žiemos sezonu atsiranda papildomi iššūkiai – atsivėrusios duobės. Žinoma, jas jau taisome ir darome tai, laikydamiesi visų mums keliamų kokybinių reikalavimų.

Praeitą savaitę keliuose dirbo 959 mechanizmai, kurie valė, barstė kelius ir taisė atsivėrusias duobes. Dėl permainingų orų daugiausiai technikos dirbo Pietų ir Rytų Lietuvoje, čia jų keliuose buvo net 540.

Kiek šie mechanizmai išbarstė druskos? Per 7 dienas buvo išbarstytos 6725,577 tonos.

Keliuose ir toliau dirba didelės kelių priežiūros mechanizmų pajėgos, tačiau vairuotojų prašome būti atidžiais, atsižvelgti į kelio dangos, eismo ir meteorologines sąlygas – rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį“, - informuoja AB „Kelių priežiūra“.

Galima informuoti

Visą informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose galima sužinoti www.eismoinfo.lt arba paskambinus į visą parą dirbantį Eismo informacijos centrą trumpuoju tel. numeriu 1871 bei 8 (5) 232 9677. Juo vairuotojai taip pat gali ir perduoti informaciją apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: