19-metė jonavietė Kristina Chlastauskaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos teatro ir renginių režisūros studentė, didelę savo laiko dalį skirianti muzikos kūrybai. Albumą išleidusi mergina klausytojams yra pristačiusi 19 kūrinių, kuriuos galima išgirsti SoundCloud, Tik tok“, Spotify, Apple music platformose ar Youtube kanale. Kaip sako pati K. Chlastauskaitė, jos muzika turėtų patikti skirtingiems klausytojams, tačiau šiuo metu kepamasmerginos kūrinys turi konkretų tikslą pabandyti užkariauti Vocation Music Awards konkurso komisiją ir žiūrovus.


Pirmieji žingsniai


Praėjusiais metais Jonavos Jeronimo Ralio gimnaziją baigusi mergina  jonavietė, kuri muzika susidomėjo dar vaikystėje. 


Muzika mano gyvenime atsirado nuo mažų dienų lankiau meno mokyklą, kur ir įsitraukiau į dainavimą. Didelę įtaką mano muzikiniam keliui padarė buvimas Intermezzo” ansamblio dalimi. Jis man padėjo ne tik geriau susipažinti su šiuolaikine muzika bei jos atlikimu, bet ir susirasti draugių, su kuriomis muzikuojame iki šiol, pasakojo K. Chlastauskaitė. 


Siejasi su šeimos istorija


Kristina savo klausytojams prisistato po KLASTOS pseudonimu. Ką jis reiškia?


Jo sukūrimo istorija nėra ypatinga: K nuo vardo Kristina, LASTA dalis mano pavardės.


Sutapimas, bet jau pradėjus kurti po KLASTOS pseudonimu, tėtis papasakojo, jog mūsų giminė anksčiau ir buvo KLASTAuskai, tačiau, kad išvengti tuo metu grėsusios priespaudos, pavardė pakeista į dabartinę. Galiu pasakyti, kad man mielesnis šis, su mano šeimos istorija susietas, paaiškinimas, pasakojo mergina.


Nuo pokšto iki albumo


Happy regardless (liet. laimingas nepaisant) taip pavadintas dar šiais metais jonavietės išleistas albumas. Tačiau mergina puikiai pamena ir pirmąjį savo kūrinį.


„ „Siena, pupa taip jis vadinosi. Šis kūrinys gimė kaip pokštas, linksmas kūrinukas, skirtas draugų kompanijai. Nekūriau jo su didelėmis intencijomis pasiekti kuo didesnį klausytojų srautą. Pasitikėjimas nebuvo didelis, kadangi ,,įkritauį tai, kur viskas nepažįstama muzikos kūrybą. Tiesa, ir pradėjus kurti,  ir dabar baimė išlieka tokia pati: visad neramu, kad  pasidalinus kūriniu, jis taps man nemielas ir aš gailėsiuosi nepatobulinusi jo, kalbėjo K. Chlastauskaitė.


Kūrybinėse paieškose

Mergina tikina negalinti priskirti savo muzikos vienam konkrečiam žanrui, nes vis dar jaučiasi esanti kūrybinėse paieškose.


Mano muzika ir Pop,  ir Indie, ir elektroninė kūryba. Vis dar ieškau savo kelio, bet jaučiu, kad apsistosiu ties Pop žanru. Nepaisant to, manau, kad mano muzika yra kiek kitokia, nei šiuo metu radijo stočių topuose esantys hitai.


Savo kūryboje aš stengiuosi perteikti istoriją, kuri, nors iš pradžių gali pasirodyti svetima ir nesuprantama, įsiklausius į žodžius ir muziką, kiekvienam klausytojui gali padėti rasti kažką bendro tarp jos ir savęs, teigė jonavietė, pridurdama, kad jos dainos labai įvairios. 

Asmeniškai aš jas klausau pagal nuotaiką. Jeigu rekomenduočiau savo dainas tam tikram žmogui, daryčiau būtent taip: svajotojams/romantikams siūlyčiau paklausyti But, Ketvirtadienio romano, Tai tu, Likim draugais, Senoj palėpėj, nenustygstantiems vietoje Keistas”, Mind goes”, Home made rockstar,  besišypsantiems arba tiesiog ieškantiems kažko lengvo pasiklausyti automobilyje Paskolink žiebtuvėlį, Happy regardless.


 Kurdama visuomet turiu vaizdinį, kokiam žmogui galėtų patikti būtent ta daina... Kartais kuriu sau, bet dainos istorija pasirodo patinkanti daugumai. Kai kitiems patinka tavo išreikštos mintys, pajunti kūrybinį džiaugsmą,  teigė K. Chlastauskaitė.


Klausosi įvairios muzikos

Mergina kaip mėgstamiausias savo grupes įvardija Queen, Fleetwood Mac, ABBA.

Dievinu ir Bee Gees, Sting, Hiperbolę... Lietuvišką muziką dar bandau prisijaukinti. Mano grojaraštyje yra Gabrieliaus Vagelio, Vytauto Kernagio, Monikos Liu dainos. Taigi, mano muzikinis skonis lyg keliavimas laiku, pasakojo jonavietė.


Mintyse antrasis albumas


Artimiausiuose K. Chlastauskaitės planuose dar vieno albumo sukūrimas ir dalyvavimas  Vocation Music Awards konkurse.


Tikiu, kad naujas albumas bus brandesnis ir, ko gero, galėtų labiau įtraukti patį klausytoją. 


Kalbant apie konkursą, šiuo metu kuriu dainą jam. Dainos pavadinimas Autobusas”, konkurso tema pašaukimas. Kuriu kūrinį apie jauno žmogaus gyvenimo prasmės paieškas, tačiau perteikiu tai, kaip važiavimą autobusu. Pats stilius lengvas, įsimenamas. Mišinys tarp ,,popso ir dainuojamosios poezijos. Priedainyje pasirodo lyrinis veikėjas, kuris lyg saugo, globoja ir padeda džiaugtis gyvenimu. Norėčiau, kad kiekvienas klausytojas jo vietoje įsivaizduotų ar tai savo svarbiausią vertybę, galbūt Dievą ar artimą žmogų.


Kviečiu visus palaikyti mane konkurse, kadangi 40 procentų vertinimo sudaro žiūrovų palaikymas, pasakojo K. Chlastauskatė. 


Turi svajonę


Kalbėdama apie tolimesnius planus, jonavietė neslepia, kad svajoja ateityje turėti savo įrašų studiją ir dirbti su kylančiais atlikėjais.


Norėčiau kurti jiems dainas, įrašyti jas, būti žmogumi, kuris dirba už kadro, tačiau turi didelę įtaką pačiam produktui. 


Žinoma, šiuo metu tai tik svajonė... Reikia daug patirties, darbo ir investicijų, jog tai įgyvendinčiau, pokalbį užbaigė  K. Chlastauskaitė.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Taip pat skaitykite: