Prasidėjus naujiems metams, tradiciškai portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, kiek naujagimių pernai buvo registruota Jonavoje ir kokie populiariausi vardai jiems buvo suteikti.

Pagal Registrų centro pateiktus duomenis matyti, kad gimstamumo statistika neatrodo teigiamai: jei 2019 m. Jonavos rajono savivaldybėje registruoti 422 vaikai, 2020-aisiais rajone gimė 356 mažyliai, tai 2021 jų buvo dar mažiau - 318. 

Anot Registrų centro, tarp populiariausių pernai gimusių mergaičių vardų – Amelija, Izabelė, Iglė, Austėja ir Liepa, o tarp berniukų – Markas, Herkus, Matas, Nojus ir Ignas. Pastebima, kai kurie šie vardai buvo populiarūs ir 2020-aisiais – tarp vyriškų vardų išsiskiria Marko, Herkaus bei Mato vardai, taip pat į penketuką patenka Emilio ir Beno vardai, mergaičių populiarumo penketuke kartojasi Amelijos ir Liepos vardai, taip pat tarp populiariausių – Ema, Urtė ir Sofija.

Pernai Jonavos rajone pasitaikė ir asmenvardžius (tiek vardus, tiek pavardes) keitimo atvejų: juos pasikeisti nusprendė 252 žmonės – 231 moterys ir 21 vyras. Iš jų 76 keitėsi pavardes ne dėl santuokos sudarymo.

 Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: