Jonavos rajono savivaldybėje antradienį vyko konferencija „Jonava vaiko globos šeimoje kelyje”, kurioje rajono socialinių, švietimo, sveikatos priežiūros, vaiko teisių apsaugos ir kitų sričių specialistai bei vaikų globėjai aptarė Jonavos rajone veikiančią globos šeimoje sistemą, globos iššūkius ir galimybes.

Jonavos rajono Socialinių paslaugų centras (SPC) jau penkerius metus vykdo Globos centro funkcijas. Šios veiklos rezultatais – Jonavos rajone sukurta ir veikianti vaiko globos šeimoje sistema.

Pasak SPC vadovės Valentinos Demidenko, šiuo metu Jonavos rajone globojami 153 vaikai – 80 proc. jų auga globėjų šeimose, prižiūrimi Globos centro specialistų.

„Nepaprastai didžiuojuosi tuo, kad Jonava savo bendruomenėje turi žmonių, pasiryžusių sukurti emocinį ir fizinį saugumą vaikams, kurie dėl pačių įvairiausių priežasčių negali augti savo biologinėje šeimoje.

Tai svarbus ir vertas pagarbos mūsų bendruomenės ūgties ženklas”, - konferencijoje kalbėjo Jonavos rajono merą pavaduojanti tarybos narė Birutė Gailienė.

Konferencijos dalyvius ir svečius taip pat sveikino tarybos narė Birutė Platkauskienė, Seimo nario E. Sabučio patarėja Audronė Bagdonavičienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekto „Vaiko gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams kokybės didinimas ir prieinamumo plėtra“ vadovė Rugilė Ladauskienė pristatė vaiko globos šeimoje situaciją nacionaliniu mastu, o Globos centro psichologė Jūratė Beniulienė apžvelgė globojamų vaikų psichosocialinius ypatumus.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: