Kovo 3 d. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir į Lietuvą darbo vizito atvykusio Vokietijos Prezidento Franko Walterio Steinmeierio susitikime, jiems lankant Rukloje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę. 

Jau penkerius metus Vokietija vadovauja Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei ir skiria jai didžiausią karių skaičių. Tarptautiniame batalione vienos rotacijos metu įprastai tarnauja apie 1200 karių. Vokietija, reaguodama į pastaruoju metu vis agresyvėjančius Rusijos karinius veiksmus prie Ukrainos sienų ir blogėjančią saugumo situaciją Baltijos šalyse, papildomai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje skyrė 350 karių. 

Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos sąjungininkių saugumo ir gynybos srityje. Vokietija ypač prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo, yra ilgametė glaudi Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos kariuomenę, ginkluotę, karinę techniką. Kartu su Lietuva investuoja į geresnių treniravimosi ir gyvenimo sąlygų sudarymą sąjungininkų ir Lietuvos kariams. Lietuva iš savo pusės yra pasirengusi užtikrinti reikiamas Vokietijos ir kitų sąjungininkų buvimo Lietuvoje sąlygas, taip pat ir vystant ir plečiant karinę infrastruktūrą Lietuvoje.

KAM inf. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: