Lapkričio 23 d. popietę visus susirinkusius sveikino direktorius D. Mockus  ir Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė N. Vareikienė.

Tradiciškai TMD „Visos mūzos išvien“ prasidėjo jaudinančiais, ekspresyviais ir linksmais šokių pasirodymais. Judesio, plastikos, ritmo ir muzikos kalba atlikėjai prabilo į salėje susirinkusių žiūrovų sielas, o komisiją privertė suglumti. 16 kompozicijų pasirodymai stebino  dalyvių gausa, grožiu ir originalumu, todėl  visi kolektyvai įvertinti nominacijomis už stilių, meninę raišką, kūrybinius ieškojimus,  nuotaiką. Trečiąją vietą laimėjo „Duok man daugiau“, antrąją – „Lietus prieš audrą“, pirmąją – „Gyvastis“.  Grand Prix atiteko visus sužavėjusiai kompozicijai ,,Tarp visų kaukių”.  

Antroji diena  buvo skirta instaliacijai, muzikai ir madai. Kiekvieną gimnazijos bendruomenės narį ar svečią stebino įvairiose gimnazijos erdvėse išsidėsčiusios 28 instaliacijos, sukurtos kūrėjų grupių ar pavienių atlikėjų. Originaliai mąstydami bei panaudodami įvairias medžiagas, priemones, menininkai reiškė savo idėjas bei požiūrį į rūpimas problemas, santykį su aplinka. Komisija po įtemptų svarstymų skyrė nominacijas už erdvės pajautimą, medžiagų originalumą, drąsų sprendimą,  šviesos ir spalvų darną ir kt.

Išskirtinai įdomūs  ir estetiški komisijai atrodė šie gimnazistų darbai: trečioji vieta – „Gyvenimo trapumas“, antroji – „Tensegirty strakture“, pirmoji – „Tamsa šviečia“. Geriausiai įvertintas ir Grand Prix pelnė ketvirtokių darbas „Gilumos harmonija“, panardinęs mus į vandenyno gilumą.

Kita mūza, kurią prisijaukino gimnazistai, tai muzika – jautri, virtuoziška, užvedanti, prabylanti muzikos instrumentais arba skambiais solistų, duetų ar ansamblių balsais. Muzikos dienos konkurse dalyvavo 17 atlikėjų.  Jie, apimti įkvėpimo, džiugino klausytojų širdis, virpino sielas, skatino dainuoti kartu. Labai džiaugiamės ir Senamiesčio gimnazijos alumnais, padovanojusiais nepamirštamą džiazo pasirodymą ,,Nukritę lapai“.

Kas gi Muzikos šou konkurse pelnė aukščiausias vietas? Trečiąją vietą laimėjo grupė ,,Intrigų Menas” , daina ,,Velnias manyje gyvena”. Antrąją vietą – roko grupė ,,Astrosun”, daina ,,Zombie”. Pirmąją – grupė ,,Karštligė iš peklos”, atlikusi metalo stiliaus kompoziciją ,,The Somberline”. Grand Prix atiteko grupei ,,Pilka Toyota yaris”, daina ,,Spooky”.

Tradiciškai TMD „Visos mūzos išvien“ užbaigė Madų šou. Raudonas kilimas, modeliai, žengiantys podiumu, neįprastas makiažas, medžiagų įvairovė ir smalsūs žiūrovų žvilgsniai bei jų neapsimestinės reakcijos kūrė išskirtinę atmosferą. Senamiesčio dizaineriai šiemet pristatė 9 originalias kolekcijas. Jų pavadinimai leidžia nuspėti, kas įkvėpė kūrėjus. Tai „Metų laikai“, „Vaikystės nostalgija“, „Gėlių oazė“, „Debesėlis“ ir kt. Kolekcijų išpildymas įvairiomis medžiagomis, skirtingomis formomis, netradicinėmis detalėmis sukūrė netikėtumo ir susižavėjimo akimirką.  

Madų autoriai, dizaineriai, kompetentingos komisijos buvo nominuoti už įspūdingiausią, ekologiškiausią, estetiškiausią, teatrališkiausią  kolekcijas.

Prizinės vietos: trečioji – „Paukščių fiesta“, sužibusi ryškiaspalvėmis spalvomis ir kruopščiu darbu. Antroji – „Tekančios saulės šalis“, atskleidusi Japonijos subtilumą ir eleganciją. Neįtikėtinomis formomis atkartoti pasaulio stebuklai kolekcijoje „Gimusios Antikoje“ pelnė aukščiausią įvertinimą. Madų šou supermodeliu paskelbta Gabija Janušauskaitė. Ji yra ir pirmos vietos nugalėtojos kolekcijos autorė – dizainerė.

Be galo džiaugiamės ir Tūkstantmečio mokyklų (toliau TŪM) mokiniais, išdrįsusiais šiais metais savo kūrybą pristatyti Techno Meno dienose.

Justino Vareikio progimnazijos vokalo studijos choras (vadovė Ž. Talalienė)  bei „Neries“ pagrindinės mokyklos mokinių S.  Šimkutės ir A. Povilavičiūtės duetas pradėjo Muzikos šou programą ir savo balsais džiugino visų susirinkusiųjų širdis. Savo sukurtą instaliaciją pristatė Justino Vareikio progimnazijos mokiniai, kuriuos ruošė  K. Gricenko ir  G. Vitkauskienė.  

Dėkojame atėjusiems pasižiūrėti ir besidalinantiems kūrybinėmis idėjomis. Tikimės, kad kitais metais sulauksime dar daugiau kitų  rajono mokyklų mokinių, išdrįsiančių savo talentą ir gebėjimus parodyti Techno meno dienose.

Visų dalyvių kelių mėnesių darbas ir begalinės pastangos sutilpo į kelių minučių pasirodymą ar sustingusią instaliaciją.

Ir kas toliau?  Ogi labai daug: naujos draugystės, kūrybos džiaugsmas, pasirodymo jaudulys, emocijų pliūpsnis ir neįkainojami prisiminimai, ilgam nugulę mūsų atminty. Ir tikėjimas, kad kitais metais padarysime dar geriau, juk tobulumui ribų nėra. Aišku viena – daugiau nei prieš dvidešimt metų sumanyta alternatyvaus ir modernaus meno šventė jau seniai tapo Senamiesčio gimnazijos dalimi, vienijančia bendruomenę, stebinančia žiūrovus, džiuginančia šventės rengėjus – mokytojus V. Širkaitę, E. Danielienę, V. Račkauskienę, D. Paulauskienę, V. Antanavičių.  

Dėkojame visiems, kurie padėjo įgyvendinti šį renginį ir tęsti  gimnazijos bendruomenės gražią tradiciją: komisijų atstovams, mokytojams, svečiams, tėveliams, įgarsintojams, fotografams ir ,žinoma, dalyvavusiems mokiniams. Na, o kad visų nominantų veidus nušviestų šypsenos, tariame nuoširdų Ačiū šio renginio rėmėjams.

Jonavos Senamiesčio gimnazijos informacija ir nuotraukos

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: