Skelbiama, kad gegužės 24-ąją startuos Galimybių pasas. Galimybių pasą galės gauti trys grupės žmonių: pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. 

„Šiuo metu vykstant vakcinacijai, vienas racionaliausių ir efektyviausių būdų, kaip greičiau leisti verslams veikti, o žmonėms  grįžti į darbus ir pasinaudoti įvairiomis paslaugomis yra Galimybių pasas. Šis dokumentas ne tik užtikrins, kad dalyvauti renginiuose galės didesnis skaičius žmonių, o rengiant asmenines šventes neliks jų dalyvių skaičiaus ribojimų,  bet taip pat sudarys galimybę atlaisvinti viešojo maitinimo įstaigų veiklą, palengvinti apgyvendinimo paslaugų teikimą“, – komentuodama Galimybių paso naudą teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, lošimo namai ir barai, išskyrus naktinius klubus, galės viduje aptarnauti Galimybių pasą turinčius žmones. Taip pat, įsigaliojus šiam pasui, bus galima rengti iki 500 žiūrovų turinčius renginius tiek uždarose, tiek atvirose vietose. Uždarose patalpose vyksiančių renginių metu žiūrovai privalėtų užimti ne daugiau kaip 75 procentus sėdimų vietų. Galimybių pasą žmonės turės pateikti prieš lankydamiesi renginyje ar maitinimo įstaigoje.

Galimybių pasas panaikins ribojimus asmeninėse šventėse dalyvaujančių žmonių skaičiui. Su šiuo pasu patalpas asmeninėms šventėms taip pat galės nuomotis neribotas asmeninės šventės dalyvių skaičius. Galimybių paso dėka bus galima teikti ir įvairias laisvalaikio pramogas tiek atviroje erdvėje, pvz. plaukiojimą pramoginiais laivais, tiek uždaroje patalpoje, pvz. biliardą ar boulingą. Turint Galimybių pasą, apgyvendinimo įstaigose viename kambaryje bus galima apgyvendinti ne tik tos pačios šeimos narius.

Teigiama, kad Galimybių pasas leis verslams laisviau dirbti, o žmonėms plačiau naudotis paslaugomis.

Klausiame skaitytojų, ar žinojimas apie Galimybių paso startą turi įtakos jų apsisprendimui skiepytis nuo koronaviruso? 

Kviečiame sudalyvauti apklausoje. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: