Pirmuosius žingsnius Lietuvos krepšinio lygoje žengiantis atletinio rengimo treneris Lukas Leskauskas mėgaujasi darbu Jonavos „CBet“ komandoje ir diena iš dienos siekia užsitarnauti Virginijaus Šeškaus pasitikėjimą. Apie debiutinio sezono iššūkius, norą tobulėti bei rinktinių pertraukos naudas pakalbinome jaunąjį specialistą Luką.

Šis sezonas tau yra debiutinis „Betsafe-LKL“ krepšinio lygoje. Papasakok plačiau apie tau suteiktą šansą prisijungti prie Jonavos ekipos, didžiausius iššūkius bei malonumus dirbti stipriausioje šalies krepšinio lygoje.

Pirmiausia, tai norėčiau labai padėkoti šios komandos organizacijai, kurie manimi patikėjo bei davė šansą prisijungti prie šios komandos. Na, o apie galimybę, tai rugpjūčio pradžioje sulaukiau vyr. trenerio skambučio, pasiūlė prisijungti prie komandos. Nei akimirką nesuabejojau. Atvykus į klubą teko įrodyti, jog esu pasiruošęs ir galiu dirbti šiame lygyje, labai džiaugiuosi, jog tai pavyko ir tęsiu darbus Jonavoje.

Jonavos „CBet“ yra stipriausios Lietuvos krepšinio lygos komanda, todėl visada yra noras savo darbą atlikti kuo geriau, kiekviena diena būna kupina malonumų ir iššūkių, kurie skatina nesustoti ir judėti pirmyn.

Lukai, komanda nuostabiai pradėjo sezoną ir jo pradžioje puikiai atlaikė dvigubų ar neretai net ir trigubų savaičių krūvius. Kaip manai, kas lėmė tokį gerą „CBet“ startą?

Manau, pagrindinė puikaus sezono pradžios priežastis yra puiki atmosfera komandos viduje. Žaidėjai vieni su kitais puikiai sutaria, leidžia daug laiko kartu, visa tai persikelia ir į aikštelę, padeda geriau suprasti vienas kitą. Kita medalio pusė yra krepšinio trenerių štabas, kurie, mano akimis, puikiai supranta ir išnaudoja kiekvieno žaidėjo stiprybes ir padeda jiems jas atskleisti.

Kalbant apie dvi ar tris rungtynes per savaitę, tai labai svarbu atsižvelgti į sportininkų savijautą, stengtis tinkamai sudėlioti krūvius, sekti žaidybinę bei treniruočių trukmę tam, kad žaidėjai būtų kuo naudingesni ir „šviežesni“ kiekvienose rungtynėse. Kol kas tai pavyksta ganėtinai neblogai.

Komandoje nestinga labiau patyrusių žaidėjų, kaip pavyksta rasti bendrą kalbą su jais, kurie iš jų savo fizinėmis savybėmis tave stebina labiausiai?

Labai džiaugiuosi, jog komandoje yra nemažą žinių ir patirties bagažą sukaupusių žaidėjų. Jų „atėjimas“ į visą procesą yra tikrai aukštame lygyje. Kiekvienas jų puikiai supranta, jog jie jau nebe 20-ies ir norint žaisti, reikia rūpintis savo pagrindine priemone – kūnu. Žaviuosi žaidėjų atsidavimu, kūno priežiūra. Malonu matyti, kuomet sportininkai susirenka 30-40 minučių prieš kiekvieną treniruotę, atlieka jiems svarbius ir laiko patikrintus fizinius pratimus, ruošia savo kūną fiziniam krūviui.

Jeigu reiktų išskirti žaidėjus atskirai, tai tikrai labai žavi Artūro Valeikos darbas su savo kūnu. Esame diskutavę apie tai ir man labai patinka, jog jis savo kūnu rūpinasi tikrai aukštame lygyje. Į jo treniruočių rutiną esame įtraukę jam priimtinus ir ilgą laiką atliekamus pratimus, kurie jam padeda jaustis geriau ir, esant vyriausiu žaidėju komandoje, išlaikyti, kaip jis pats sako, „longevity“ (liet. ilgaamžiškumą). Tiek Dovis, tiek Edvinas yra tvirtai sudėti žaidėjai, tačiau vėlgi, viso to nebūtų be papildomo darbo. Su Doviu papildomai dirbame ir ties jo ištverme, kuri yra ypatingai svarbi krepšinio sporto šakoje.

Vis dar tęsi mokslus universitete, turi savo contribee platformą, kurioje daliniesi patarimais ir video medžiaga su sekėjais. Kaip pavyksta viską suderinti ir kiek tai skatina tavo norą kasdien tobulėti bei reguliariai gilinti žinias apie aukščiausio lygio atletų rengimą?

Esu jaunas atletinio rengimo treneris, priešakyje dar daug informacijos, kurią reikės įsisavinti, todėl stengiuosi nuolatos tobulėti, gilinti savo žinias apie sportininkų rengimą. Platforma, kurioje keliu informaciją bei video medžiaga, man yra kaip papildoma motyvacija tobulėti, mokytis ir tas žinias perteikti sportininkams, kurie galbūt nori žinoti sportininkų rengimo ypatumus.

Kaip su treneriais išnaudojote rinktinių pertrauką, ką pavyko nuveikti su komanda, kokie buvo prioritetai jos metu?

Didžioji dalis rinktinių pertraukos buvo skirta žaidėjų atsigavimui bei baterijų pakrovimui. Žinoma, krepšinis nebuvo pamirštas, tačiau kamuolį rankose laikėme žymiai mažiau nei žaidybiniu periodu. Aš džiaugiuosi, jog žaidėjai pailsėjo, turėjo daugiau laisvo laiko, kurį galėjo praleisti su savo šeimomis.

Pasibaigus rinktinių pertraukai, Jonavos „CBet“ tęs kovas vietiniuose turnyruose ir rytoj Kėdainiuose egzaminuos vietos „Nevėžio-Optibet“ ekipą.
Šeštadienį Jonavos „CBet“ po beveik mėnesio pertraukos sugrįš rungtyniauti į Jonavą, kuomet priims Panevėžio „7Bet-Lietkabelio“ krepšininkus.


Šeštadienio susitikimo su panevėžiečiais pradžia – 17:20.
Bilietus į rungtynes platina - Ticketmarket.lt
Bilietų nuoroda: bit.ly/3NQuCBy

Jonavos ,,Cbet" info. ir nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: