Kiek daugiau nei prieš metus rašėme, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) žada rekonstruoti Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryžą (plačiau skaitykite čia). Tuomet tikinta, jog to imamasi siekiant padidinti eismo saugumą minėtoje vietoje. Virš Žeimių gatvės stūksantis, tačiau dar nebaigtas pėsčiųjų - dviračių tiltas, ko gero, taip pat turėtų prisidėti prie eismo sąlygų gerinimo. Ar jis nepakoregavo LAKD planų?

Kaip matyti iš direkcijos tinklalapyje paskelbtos vieno lygio sankryžų pertvarkymo prioritetinės eilės, Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryža išlieka 13 eilės vietoje iš 1342. Kad ketinimai atlikti rekonstrukciją išlieka, patvirtina ir pačios LAKD atsakymas.

,,Niekas nepasikeitė. Per 2021 m. Kelių direkcija inicijuos 7-10 sankryžų, esančių pirmųjų eilėje, rekonstravimą, o per  2022 m. - kitų 7-10 sankryžų rekonstravimą", - informavo LAKD.

Sankryžos rekonstravimo sprendiniai bus parinkti projektavimo metu.

Kaip žinia, Jonavos rajono savivaldybė, siekiant sumažinti sankryžos avaringumą, praėjusių metų liepą išsukimuose iš Kosmonautų gatvės bei Sporto arenos įrengė nukreipiamuosius ženklus, draudžiančius sukti į kairę.

Įvertinti, kiek daug šie ženklai prisidėjo prie saugumo  - kol kas sudėtinga, nes nuo jų įrengimo nepraėjo dar nei metai. Tačiau LAKD turimais duomenimis, nuo tada sankryžoje užregistruotas 1 įskaitinis eismo įvykis. Jo metu 1 žmogus buvo sužeistas

 

Taip pat skaitykite: