Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryža dėl savo avaringumo jau kurį laiką kelia aistras viešojoje erdvėje – vieni vairuotojai aiškina, kad dėl eismo įvykių kaltas neatidumas, kiti yra įsitikinę, jog sankryžos sudėtingumas. Dėl saugumo minėtoje vietoje netrukus diskutuos ir Jonavos rajono saugaus eismo komisija (SEK), tačiau ši jau ne kartą akcentavo, kad Žeimių gatvė priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), tad savivalda sprendimų gali imtis tik išvažiavime iš Kosmonautų gatvės ar sporto arenos aikštelės. LAKD savo ruožtu tikina, kad sankryžos rekonstrukcija – jos planuose, tačiau tam, kad planai būtų įgyvendinti greičiau, praverstų ir savivaldybės finansinis indėlis.

Sankryža - prioritetinėje eilėje

,,Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryža Jonavoje yra valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva 0,736 km. Per 4 metus (2016–2019 m.) pagal mūsų turimus duomenis šioje sankryžoje yra užfiksuoti 4 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu 4 žmonės buvo sužeisti. Tarp eismo įvykių vyrauja susidūrimai (3 iš 4). Ši sankryža Kelių direkcijai yra žinoma ir yra įtraukta į vieno lygio sankryžų pertvarkymo prioritetinę eilę, patvirtintą Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus 2018 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. V-164“, - informavo LAKD Transporto infrastruktūros statybos ir priežiūros departamento Eismo saugos skyriaus saugaus eismo inžinierė Indrė Žemaitė.

Tiksli data dar nėra aiški

Kaip matyti iš LAKD tinklalapyje paskelbtos vieno lygio sankryžų pertvarkymo prioritetinės eilės (visą ją galite rasti čia), Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryža yra 13 eilės vietoje iš 1342.

,,Atsižvelgiant į tai, kad ši sankryža prioritetinėje eilėje yra gan aukštai, preliminariai prognozuojama, kad maždaug 2022 m. galėtų būti pradėtos su sankryžos rekonstravimo projektu susijusios procedūros ir darbai. Tiksli sankryžos rekonstravimo data priklausys nuo skiriamo finansavimo“, - teigė I. Žemaitė pridurdama, kad sankryžos rekonstravimo sprendiniai bus parinkti projektavimo metu.

Darbus paspartintų savivaldybės prisidėjimas

LAKD atkreipė dėmesį, kad jei savivaldybė prisidėtų prie sankryžos rekonstrukcijos, realūs darbai prasidėtų anksčiau.

,,Kaip žinia, seimui priėmus sprendimą 2020 m. užšaldyti (t.y. neleisti naudoti) 142 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, todėl jų trūksta visiems reikalingiems projektams. Atsižvelgiant į esamą situaciją, LAKD kviečia savivaldybes bendradarbiauti kartu įgyvendinant svarbius eismo saugos projektus ir savivaldybes prisidėti 20 proc. savo lėšų. Tai galėtų dar labiau paspartinti minėtos sankryžos rekonstravimo procesą“, - akcentavo I. Žemaitė.

Artimiausiame posėdyje

Jonavos rajono savivaldybės SEK portalą jonavoszinios.lt informavo, kad Žeimių ir Kosmonautų gatvių sankryžos saugumo klausimas bus aptartas artimiausio posėdžio metu.

Kad pastarasis kelia susirūpinimą patvirtina ir faktas, jog paprastai SEK nagrinėja gyventojų skundus, tačiau šįkart sankryžoje kylančios problemos bus analizuojamos ir be pastarųjų gavimo.

Kalbėjo apie greičio matuoklius

Primename, kad Jonavos rajono policijos ataskaitiniame susirinkime, kuris vyko vasario 4 d., mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis sakė, kad jei Taryba pritars rajono biudžetui (aut. past. biudžetas buvo patvirtintas praėjusią savaitę, vasario 6-ąją), planuojama pastatyti nuolatinį greičio matuoklį J. Basanavičiaus gatvėje. Vėliau mieste turėtų atsirasti dar du tokie matuokliai Žeimių ir Vasario 16-osios gatvėse. Tikimasi, kad Žeimių gatvėje įrengtas greičio matuoklis taip pat prisidėtų prie aptartos sankryžos saugumo.

 

 

 

Taip pat skaitykite: